چگونه جی پی اس را غیر فعال کنیم ؟

چگونه جی پی اس را غیر فعال کنیم ؟

امروز استفاده از جی پی اس به عنوان یک فناوری امنیتی استفاده می شود. اگرچه جی پی اس در ابتدا به عنوان یک تکنولوژی مکان یابی وارد بازار شد اما به سرعت تغییر کاربری داد. در این مقاله می خواهیم به سوال چگونه جی پی اس را غیر فعال کنیم پاسخ دهیم. غیرفعال کردن جی پی اس بسیار ساده است. در ادامه همراه جی پی اس خودرو باشید.

مروری کوتاه بر فناوری ردیابی

نگاهی به تاریخچه ساخت جی پی اس خودرو نشان می دهد این فناوری چه راه درازی را طی کرده است. در اواخر دهه 80 میلادی و با گسترش نفوذ انسان در فضا به وسیله انواع ماهواره ها امکان ردیابی فراهم شد. در ابتدا جی پی اس فناوری ارتش ایالات متحده آمریکا بود اما به تدریج وارد سایر صنایع نیز شد. جی چی اس ها امروز در صنایع هوایی، دریایی، خودروسازی و پزشکی کاربرد دارند.

چگونه جی پی اس را غیر فعال کنیم

جی پی اس چگونه کار می کند؟

ردیاب ها به کمک ماهواره ها همیشه در حال تعیین موقعیت هستند. 12 ماهواره ویژه ماموریت گردش به دور زمین را دارند. این 12 ماهواره فقط وظیفه دریافت و ارسال سیگنال به ایستگاه های زمینی را بر عهده دارند. دستگاه جی پی اس به طور مداوم با این ماهواره ها ارتباط برقرار می کند. با تجزیه و تحلیل اطلاعات دریافتی امکان تعیین دقیق موقعیت وجود دارد. این فرآیند ردیابی در تمامی موقعیت یاب ها از جی پی اس هوایپما تا ردیاب موتور سیکلت به طور یکسان انجام می شود.

چرا استفاده از جی پی اس ها گسترش پیدا کرده است؟

دلایل زیادی برای استفاده از جی پی اس ماشین وجود دارد. اجازه دهید برخی از دلایل همه گیری فناوری ردیابی را با یکدیگر مرور کنیم.

1- جی پی اس به نسبت سایر دستگاه قیمت پایینی دارد

فناوری جی پی اس به نسبت سایر دستگاه های تامین امنیت قیمت پایینی دارد. در حقیقت کمتر دستگاهی به کاربردی بودن جی پی اس را می توان در بازار پیدا کرد. در حقیقت یکی از دلایل اقبال صنایع و افراد مختلف به جی پی اس را باید قیمت پایین آن دانست.

غیرفعال کردن جی پی اس ماشین

2- استفاده از جی پی اس آسان است

کاربر با انواع ردیاب از جی پی اس های شخصی تا موقعیت یاب های اتومبیل به راحتی صورت می گیرد. این فناوری به قدری آسان است که حتی افراد مسن و کودکان نیز می توانند از آن استفاده کنند. در ادامه مقاله با راه اندازی و همچنین غیرفعال کردن جی پی اس آشنا می شویم.

3- جی پی اس همیشه به کار می آید

اگر به تکنولوژی هایی مثل دزدگیر نگاهی داشته باشیم، متوجه یک نکته خواهیم شد. این فناوری ها یک ایراد بزرگ دارند. اگر اتومبیل مورد سرقت واقع شود نمی توان کاری کرد. در حقیقت این وسایل صرفا در هنگام دزدی به ما هشدار می دهند و برای جلوگیری از دزدی مفید نیستند. اما به کمک gps خودرو می توان حتی در صورت دزدیده شدن ماشین نیز اقدام به شناسایی و کشف محل خودرو کرد. به این ترتیب این فناوری در همه شرایط کاربرد دارد.

چگونه جی پی اس ماشین را نصب کنیم؟

در خرید جی پی اس باید به نوع ردیاب توجه کنیم. اگر ردیاب سیمی را انتخاب کرده ایم باید به کمک یک متخصص جی پی اس را به منبع برق خودرو وصل کنیم. از طرف دیگر با خرید ردیاب شارژی و غیرسیمی پیش از نصب باید ردیاب را به شارژ بزنیم. همچنین برای راه اندازی به یک سیم کارت نیز نیاز داریم.

غیرفعال کردن ردیاب خودرو

سیم کارت را در داخل شیار جی پی اس قرار می دهیم. حتما برای سیم کارت خود یک بسته اینترنتی فعال کنید تا در مواقع ضروری بهتر با جی پی اس ارتباط داشته باشید. با نصب اپلیکیشن ردیابی و هماهنگ کردن موبایل و دستگاه جی پی اس همه چیز آماده است. در این مواقع کافی است دستگاه را در جای خود نصب کنیم.

چگونه جی پی اس را غیر فعال کنیم؟

در برخی موارد افراد نیاز دارند تا دستگاه جی پی اس را غیرفعال کنند. برای غیرفعال کردن می توان دستگاه جی پی اس را خاموش کرد. با کمک دکمه های روی دستگاه این کار به سادگی قابل انجام است. همچنین با کمک اپلیکیشن نیز می توان ردیاب را غیرفعال کرد.

دستگاه ضد جی پی اس و غیرفعال کردن ردیاب

دستگاه ضد جی پی اس نیز می تواند جی پی اس را از کار بیندازد. این دستگاه با ایجاد امواج مزاحم در فرآیند ردیابی اختلال ایجاد می کند. به این ترتیب امکان ارسال و دریافت اطلاعات با خطا مواجه می شود. البته استفاده از ضد جی پی اس چندان رایج نیست. این دستگاه نیاز به مجوز دارد و نمی توان آن را به سادگی مورد استفاده قرار داد.

در چه مواردی می توان جی پی اس را غیر فعال کرد؟

اگرچه تا اینجا راه غیرفعال کردن ردیاب خودرو را بررسی کردیم. اما بهتر است به یک نکته اساسی دقت داشته باشیم. جی پی اس برای تامین بیشتر امنیت ما طراحی شده است. بنابراین تا حد امکان نباید این سیستم را غیر فعال کرد. اما در مواردی که می خواهید به طور طولانی مدت از خودرو خود استفاده نکنید می توانید سیستم جی پی اس را غیرفعال کنید. اما باز هم توصیه می کنیم که بهتر است سیستم جی پی اس را تا حد امکان فعال نگه دارید.

غیرفعال کردن جی پی اس

خرید انواع ردیاب از جی پی اس خودرو

در این مقاله سعی کردیم روش غیرفعال کردن جی پی اس را بررسی کنیم. همچنین نکاتی را برای استفاده بهتر از جی پی اس بررسی کردیم. در انتهای مقاله پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع جی پی اس ماشین با همکاران ما در جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

سوالات متداول

چگونه می توانیم جی پی اس را غیر فعال کنیم؟

با کمک دکمه های قرار گرفته بر روی دستگاه می توان جی پی اس را از کار انداخت و غیر فعال کرد. 

در چه موارد می توانیم جی پی اس را از کار بیندازیم؟

غیرفعال کردن جی پی اس جز در موارد ضروری توصیه نمی شود. از آنجا که ردیاب یا جی پی اس ماشین برای تامین امنیت استفاده می شود، از کارانداختن آن می تواند امنیت اتومبیل را به خطر بیندازد.

آیا جی پی اس خود به خود غیرفعال می شود؟

تا زمانی که کاربرد جی پی اس را غیرفعال نکند، ردیاب به فعالیت خود ادامه می دهد. اما استفاده از دستگاه هایی مثل ضدجی پی اس یا قرار گرفتن در نقاط کور می تواند بر عملکرد ردیاب اثرگذار باشد.