جی پی اس خودرو

5 ابزار برای مسدود کردن ردیاب‌های مشکوک

1758 بازديد
1400/08/12
مسدود کردن ردیاب و سیگنال جی پی اس
کپی شد

مسدود کردن ردیاب یکی از روش‌های تأمین امنیت است. با این که ردیاب‌ها خصوصاً ردیاب‌های خودرو کاربردهای امنیتی فراوانی دارند وامروزه استفاده از آن‌ها رواج زیادی دارد، اما وجود ردیاب‌های مشکوک روشی برای مزاحمت محسوب می‌شود. اگر به وجود چنین ردیاب‌هایی شک کرده‌اید یا نگران امنیت خود و خانواده هستید، می‌توانید از ابزارهای مختلفی برای مسدود کردن سیگنال ردیاب خودرو و سایر انواع ردیاب‌های آنلاین و آفلاین استفاده کنید. برای آشنایی با این ابزارها تا انتهای این مطلب همراه جی پی اس خودرو باشید.

ردیاب چیست؟

پیش از آن که با مسدود کننده ردیاب آشنا شویم بهتر است ابتدا اطلاعات بیشتری در مورد ردیاب‌ها و نحوه کار آن‌ها به دست آوریم. ردیاب‌ها وسایلی هستند که از طریق ارسال موقعیت مکانی، به ردیابی افراد یا وسایل کمک می‌کنند. به طور کلی دو نوع ردیاب آفلاین و آنلاین وجود دارد. ردیاب آنلاین موقعیت مکانی را به صورت زنده ارسال می‌کند و ردیاب‌های آفلاین مسیر طی شده را ذخیره می‌کنند. معروف‌ترین انواع ردیاب‌ها نیز ردیاب یا جی پی اس خودرو هستند. امروزه خرید ردیاب خودرو به یکی از ضروریات خرید خودرو تبدیل شده است و کمک زیادی به جلوگیری از سرقت می‌کند.

با این حال با رایج شدن استفاده از ردیاب‌ها و همه گیری آن‌ها، فرصت برای سو استفاده گران نیز فراهم شده است. به همین دلیل دستگاه‌های مسدود کننده ردیاب به وجود آمده‌اند تا از ردیابی چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین جلوگیری کنند.

مسدود کننده ردیاب، ابزاری برای محافظت

مسدود کننده ردیاب چیست؟

مسدود کننده ردیاب ابزاری است که با ایجاد نویز یا با مسدود کردن سیگنال‌های ارسالی از طریق ردیاب‌ها، مانع ردیابی می‌شود. به طور کلی هر ابزاری که بتواند سیگنال‌های ارسالی از ردیاب‌ها را مختلف کند در دسته مسدود کننده ردیاب قرار می‌گیرد. ممکن است بعضی از این دستگاه تنها یک قطعه فلز باشند. برای مثال فویل‌های آلومینیومی و سرب می‌توانند از ارسال سیگنال جلوگیری کنند. بعضی دیگر از مسدود کننده‌ها نیز دستگاه‌هایی هستند که از طریق پخش نویزهای قوی ارسال سیگنال را مختل می‌کنند.

علاوه بر این ردیاب‌های نرم افزاری نیز مانند جی پی اس گوشی وجود دارند که ممکن است بدون اطلاع شما، موقعیت مکانی را برای هکرها ارسال کنند. به همین دلیل دسته‌ای دیگر از مسدود کننده‌های ردیاب به نام مسدود کننده‌های ردیاب اینترنتی نیز به وجود آمده‌اند. در ادامه با نحوه استفاده از انواع مسدود کننده ردیاب آشنا خواهیم شد.

چگونه می‌توان ردیاب‌های مشکوک را مسدود کرد؟

اگر فکر می‌کنید بدون اطلاع در حال ردیابی شدن هستید و به دنبال راهی برای مسدود کردن ردیاب‌ها می‌گردید، ما در اینجا به معرفی چند ابزار کاربردی برای مسدود کردن سیگنال ردیاب می‌پردازیم. همچنین اگر ردیاب را کشف کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم مقاله از کار انداختن جی پی اس خودرو را مطالعه کنید تا با نحوه از کار انداختن ردیاب‌ها آشنا شوید.

جمر جی پی اس مسدود کننده ردیاب ماشین

1-جمر جی پی اس؛ بهترین ابزار مسدود کننده آنتن موبایل و امواج GPS

جمر جی پی اس (GPS Jammer) بهترین ابزار برای مختل کردن امواج GPS است. همانطور که می دانید تمامی دستگاه‌های ردیاب به شکلی از امواج GPS که سیستم جهانی موقعیت یابی است برای تشخیص موقعیت مکانی و ارسال آن استفاده می‌کنند. جمر جی پی اس می‌تواند با ارسال امواج رادیویی مشابه امواج GPS می‌تواند کارکرد ردیاب‌های جی پی اسی را مختل کند. این دستگاه علاوه بر این در از کار انداختن آنتن موبایل نیز مؤثر است. بنابراین اگر گوشی شما تحت ردیابی باشد نیز دستگاه‌های جمر می‌توانند به خوبی از ارسال موقعیت مکانی و ردیابی جلوگیری کنند.

جمر جی پی اس به شکل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جمر جی پی اس فندکی یکی از پرکاربردترین انواع مسدود کننده ردیاب خودرو است که می‌توانید با قیمت نسبتاً پایینی آن را تهیه کنید. این دستگاه بر اساس میزان قدرت می‌تواند تمامی ردیاب‌ها در محدوده‌های چند متری و حتی در مواردی چند صد متری را مختل کند. از مزایای دیگر استفاده از جمر این است که حتی دستگاه‌های LBS (سیستم موقعیت یابی در نقاط کور) نیز نمی‌توانند در حضور جمر سیگنالی ارسال کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله lbs چیست را مطالعه کنید.

2-فویل آلومینیومی، مسدود کردن جی پی اس با فلزات

هر فلزی اگر به اندازه کافی ضخامت داشته باشد می‌تواند مانع ارسال سیگنال‌های جی پی اس شود. در بین فلزات، آلومینیوم به دلیل خواصی که دارد یکی از بهترین ابزارها برای مسدود کردن ردیاب است. حتی یک ورقه نازک از آلومینیوم می‌تواند به راحتی جلوی ارسال امواج را بگیرد. شما می‌توانید با پیچیدن موبایل خود در فویل‌های آلومینیومی آنتن و جی پی اس موبایل را مختل کنید. بر خلاف جمر، برای استفاده از این ابزار باید ابتدا ردیاب را پیدا کرده باشید.

کیف فارادی برای مسدود کردن آنتن موبایل و جی پی اس

3-کیف فارادی؛ مسدود کننده قوی سیگنال موبایل و جی پی اس

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی برای مسدود کردن سیگنال موبایل و جی پی اس، کیف فارادی است. این کیف‌ها مشابه کیف‌های دستی معمولی هستند با این تفاوت که درون آن‌ها از یک لایه فلز مخصوص استفاده شده است. وجود این لایه فلزی از ارسال هرگونه امواج رادیویی از جی پی اس و آنتن موبایل گرفته تا حتی دزدگیر خودرو جلوگیری می‌کند. تا زمانی که گوشی موبایل و یا ردیاب درون این کیف قرار داشته باشند، امکان ردیابی شما وجود نخواهد داشت. این کیف‌ها نیز در بازار موجود هستند. نکته مهم این است کیف فارادی نمی‌تواند کمکی به شما برای مختل کردن ردیاب‌های موجود در اطراف بکند.

4-استفاده از آهن ربا؛ آیا آهن ربا می‌تواند ردیاب را مسدود کند؟

یک آهن ربای قدرتمند می‌تواند دستگاه‌های جی پی اس را مختل کند. اما برای اینکه بتواند تأثیر گذار باشد باید از یک آهن ربای بسیار قوی استفاده کنید. در واقع چنین آهن ربایی به قدری قدرت دارد که می‌تواند حتی آهن موجود در خون شما را نیز به سمت خود جذب کند. بنابراین عملاً نمی‌توان از آهن ربا برای مسدود کردن ردیاب‌ها استفاده کرد. از طرفی بسیاری از ردیاب‌ها دارای سطح آهنربایی هستند تا بتوان آن‌ها را به راحتی به سطوح مختلف متصل کرد. همین موضوع نشان می‌دهد که استفاده از آهن ربا راه خوبی برای مسدود کردن ردیاب نیست.

مسدود کننده ردیاب اینترنتی

5- نرم افزارهای مسدود کننده ردیاب‌های اینترنتی

علاوه بر ردیاب‌های جی پی اسی و سیستم Gps گوشی، افراد سو استفاده گر می‌توانند از بدافزارهای اینترنتی نیز برای ردیابی فعالیت‌های شما در سطح شبکه وب استفاده کنند. همه مرورگرها از جمله، سافاری، کروم و موزیلا از یک سیستم ردیابی کاربران استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از مرورگرها حتی اطلاعات موقعیت مکانی کاربر را نیز ثبت می‌کنند. البته دلیل این کارها، ایجاد تجربه کاربری بهتر در جستجو است. برای مثال اگر از ایران جستجو می‌کنید طبیعی است که سایت‌های موجود در ایران به شما نشان داده شود. با این حال، هکرها می‌توانند با سرقت این اطلاعات از مرورگرها به ردیابی شما در سطح اینترنت بپردازند.

برای مسدود کردن ردیاب‌های آنلاین اینترنتی می‌توانید از افزونه‌های مختلف زیر استفاده کنید. شما می‌توانید این افزونه‌ها را برای مرورگر خود دانلود کنید و با نصب آن‌ها از ردیابی در سطح اینترنت جلوگیری نمایید:

  • Am I Unique؟
  • Panopticlick
  • Trackography
  • Trace My Shadow

بعضی از نرم افزارهای موبایلی و کامپیوتری نیز برای بررسی وضعیت امنیت شبکه ساخته شده‌اند. اما عموماً این نرم افزارها تنها میزان دسترسی به شبکه را نشان می‌دهند و در جلوگیری از ارسال اطلاعات نقشی ندارند. نصب آنتی ویروس‌ها خصوصاً آنتی ویروس‌هایی که دارای نسخه Internet Security هستند (مانند Eset، KasperSky و Avira) می‌تواند به امنیت بیشتر شما در شبکه و مسدود کردن ردیاب‌های اینترنتی کمک کند.

با جی پی اس خودرو از امنیت خود مطمئن شوید

در این مقاله با 5 ابزار برای مسدود کردن ردیاب‌های مشکوک آشنا شدیم. مسدود کننده ردیاب با مختل کردن سیگنال جی پی اس، آنتن موبایل و جلوگیری از ردیابی اینترنتی به امنیت شما و خانوادتان کمک می‌کند. با این حال، از مصارف مفید ردیاب‌ها خصوصاً ردیاب‌های خودرو نمی‌توان گذشت. شما می‌توانید برای تأمین امنیت خودرو، کودکان، سالمندان و اعضای خانواده از انواع ردیاب‌ها استفاده کنید. برای خرید انواع جی پی اس خودرو کافی است به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید یا از طریق شماره‌های موجود در سایت با پشتیبانی و فروش سایت تماس بگیرید. کارشناسان جی پی اس خودرو مشتاق شنیدن صدای گرم شما هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4 از 11 رای

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *