LBS ال بی اس چیست و چه کاربردی در ردیابی دارد؟

درباره جی پی اس خودرو

ردیاب LBS ال بی اس چیست و چه کاربردی در مکانیابی دارد؟

LBS مخفف کلمه Location Base station و به معنی مکان دکل مخابراتی شبکه موبایل می باشد.در همه ردیاب ها سیستم جی پی اس در زیر سقف تضعیف شده و ارتباطش قطع میشود و مکان نشان داده شده در سیستم ردیابی،آخرین مکان و همان درب ورودی پارکینگ می باشد.ولی سیستم ردیاب ال بی اس LBS  کمک می کند در مکان های مسقف ردیاب به عملکرد خود  ادامه داده ولی به جای مکان دقیق ،جای آنتن موبایل محدوده ردیاب را نشان می دهد که این موضوع احتمالا 50 تا 300 متر خطا را بیشتر می کند اما محدوده مکان ردیاب را نشان میدهد.

یکی از سوالاتی که همواره فکر برخی از کاربران سیستم های ردیاب خودرویی را به خود مشغول می کند مسئله دقت سیستم های ردیابی و به علاوه موضوع حدود جغرافیایی ای است که دستگاه های جی پی اس در آن قادر به کارکردن می باشند. با توجه به ساده تر بودن موضوع دوم ابتدا به آن پاسخ داده و سپس به موضوع اول می پردازیم.

خرید ردیاب خودرو ارزان

با توجه به این که دستگاه ردیاب خودرو و ردیاب های شخصی اطلاعات خود را همواره از ماهواره هایی میگیرند که بر بالای سر ما وجود دارند و مدام در فضا و در مدار های مشخصی در گردش هستند، بدیهی است که هیچ محدودیت مکانی برای کارکرد این دستگاه ها وجود نداشته و در هر نقطه ای از کره زمین اعم از بیابان و خیابان و دریا و جاده و … قابل استفاده بوده و به طور کلی سامانه جی پی اس یک سامانه جهانی و با استاندارد های بین المللی می باشد.

اما در رابطه با موضوع اول باید گفت خوشبختانه تکنولوژی جی پی اس و ردیاب همواره رو به رشد بوده طوری که تا کنون به سرعت، دقت و کیفیت بسیار مطلوبی رسیده است. ردیاب های عرضه شده در بازار توسط جی پی اس خودرو، دارای دقتی برابر با 1.5 متر خطا می باشند که عدد بسیار خوبی بوده و اصولا تمام نیاز برای کاربرد های خودرویی و شخصی را بر آورده می سازد. اما یکی از نکات مهم موجود درباره ردیاب های جی پی اس خودرو قابلیت استفاده از سیستم های آنتن موبایل ال بی اس، علاوه بر استفاده از تکنولوژی جی پی اس می باشد که علاوه بر بالا بردن دقت و امنیت، امکان استفاده از سیستم ال بی اس در مواقعی که سیستم جی پی اس به هر دلیلی قابل استفاده نیست می باشد.

این سیستم ها به تنهایی دقتی کمتر از جی پی اس دارند ولی در صورت استفاده توام با سیستم جی پی اس کاربرد بسیاری پیدا می کنند. تقریبا تمامی ردیاب های شرکت جی پی اس خودرو، این ویژگی را داشته و علاوه بر ردیابی آنلاین از طریق سامانه جی پی اس، از تکنولوژی ردیابی آنلاین ال بی اس هم استفاده می کنند که این ویژگی از حیث بالا بردن کارایی، دقت و قابل اعتماد بودن، در نوع خود بی نظیر است.

ردیاب های خودرو جی پی اس چگونه کار می کنند؟

ردیابی جی پی اس با استفاده از یک شبکه ماهواره ای برای تعیین مکان یک دستگاه که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است کار می کند. 

تفاوت بین یک ردیاب های خودرو جی پی اس و سیستم ناوبری ماشین این است که سیستم ناوبری موقعیت مکانی و مسیرهای رانندگی را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که ردیاب های خودرو یا رکورد عادت های رانندگی خود را نگه می دارد یا مکان خود را در زمان واقعی پخش می کند.

هنگامی که یک ردیاب های خودرو جی پی اس برای یک ماشین قادر به پخش موقعیت مکانی آن است، معمولا از همان تکنولوژی دقیقی استفاده می کند که تلفن همراه شما برای برقراری تماس یا اتصال به اینترنت استفاده می کند. به همین دلیل است که برخی از ردیاب های خودرو نیاز به هزینه مشترک اشتراک ماهانه دارند.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *