جی پی اس خودرو

LBS ال بی اس چیست و چه کاربردی در انواع ردیاب دارد؟

7347 بازديد
1397/09/14
ال بی اس چیست؟ معرفی فناوری LBS
کپی شد

ردیاب‌ها در هر موقعیتی کار نمی‌کنند. دغدغه بسیاری از کسانی که در حال حاضر از موقعیت‌یاب استفاده می‌کنند مواجه با نقاط کوری است که عملاً امکان استفاده از جی پی اس در آن وجود ندارد. ال بی اس (LBS) مخفف عبارت location-based service  است. این تکنولوژی به صاحبان ردیاب کمک می‌کند تا امکان موقعیت یابی در نقاط کور نیز برای آن‌ها فراهم شود. در ادامه با بررسی فناوری ال بی اس در ردیاب‌ها همراه جی پی اس خودرو باشید. 

منظور از نقطه کور چیست؟ وقتی همه‌چیز مخفی است

فرض کنید پس از خرید جی پی اس خودرو ،اتومبیل خود را در یک پارکینگ طبقاتی زیرزمینی پارک کرده‌اید. در این شرایط ماهواره‌هایی که همیشه از روی GPS ماشین و سیگنال‌های ارسالی آن می‌توانستند مکان دقیق خودرو شما را پیدا کنند، دیگر به آن دسترسی ندارند.  نقطه یا نقاط کور در واقع نقاطی خارج از دسترسی ماهواره هستند. زمانی که ماهواره‌های قرارگرفته در مدار زمین نمی‌توانند هیچ سیگنالی را از GPS یک ردیاب دریافت کنند، آن دستگاه در نقطه کور قرار گرفته است.

کاربرد lbs در ردیاب خودرو

وقتی سیگنالی وجود ندارد، ردیاب چطور کار می‌کند؟ lbs مخفف چیست؟

به‌طورکلی در سیستم‌ جهانی موقعیت‌یابی که به طور گسترده ای در اتومبیل ها استفاده می شود. زمانی که ارتباط با ماهواره قطع شود، دیگر امکان تعیین دقیق مکان ماشین وجود ندارد. LBS یا location based services دقیقاً در همین زمان به کمک ما می‌آید. این تکنولوژی شروع به ارسال سیگنال به نزدیک‌ترین دکل مخابراتی اطراف خود می‌کند و می‌تواند محدوده ماشین را مشخص کند.

 البته LBS به دقیقی جی‌پی‌اس ماهواره‌ای نمی‌تواند موقعیت مکانی را تعیین کند و حدود 300 متری مکان اتومبیل را مشخص می‌کند. کاربرد این فنّاوری در زمانی است که  GPS ماشین از کار افتاده باشد و امکان تعیین دقیق موقعیت فراهم نباشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این بخش پیشنهاد میکنیم زمانی را برای بررسی محصول خرید جی پی اس آهنربایی نظامی  نیز اختصاص دهید.

نحوه عملکرد LBS چگونه است؟

آیا فناوری ال بی اس بر روی تمام ردیاب‌ها وجود دارد؟

سیستم موقعیت‌یابی مکانی یک فناوری است که امروز بر روی تمام ردیاب‌های جی پی اس موجود در بازار وجود دارد. پس از اختراع ردیاب اتومبیل به‌مرور زمان، ال بی اس نیز به آن افزوده شد. تمامی جی‌پی‌اس های خودرو مجهز به این فناوری هستند. 

lbs چیست و چه تفاوتی با GPS دارد؟

LBS مخفف عبارت location-based service و جی‌پی‌اس هم مخفف Global Positioning System است. این دو واژه شاید در ظاهر مشابه با یکدیگر باشند، اما در واقع دو تکنولوژی متفاوت هستند و تفاوت اصلی این دو فنّاوری در کاربرد آن است. در زمانی که ردیاب جغرافیایی نمی‌تواند مکان یابی دقیقی انجام دهد، ال بی اس موقعیت شما را تعیین می‌کند.

خرید ردیاب ال بی اس دار

جی‌پی‌اس با کمک 25 ماهواره‌ای که همیشه در حال گردش در مدار زمین هستند و بر اساس محاسبات اختلاف‌زمانی موقعیت شما را تعیین می‌کند اما ال بی اس با کمک ارسال و دریافت سیگنال به نزدیک‌ترین دکل مخابراتی این کار را انجام می‌دهد. در حالت عادی به کمک جی‌پی‌اس قرار گرفته در ردیاب می‌توانیم موقعیت را در دقیق‌ترین حالت ممکن تعیین کنیم اما زمانی که در نقطه کور هستیم، ال بی اس می‌تواند به ما کمک کند.

5 کاربرد مهم ال بی اس در انواع ردیاب  

استفاده از این فناوری تعیین موقعیت مکانی صرفاً به خودرو محدود نمی‌شود. در ادامه کاربردهای مفید سیستم موقعیت‌یابی مکانی را در صنایع مختلف بررسی می‌کنیم:

1-کامیون‌های باری GPS دار به کمک سرویس های مکان مبنا همیشه در دسترس هستند

موقعیت‌یابی در نقاط کور با تکنولوژی LBS موجود در جی پی اس ها به رانندگان و شرکت‌های کامیون دار کمک می‌کند تا حتی در دور افتاده‌ترین شرایط از وضعیت خودرو خود مطلع باشند. در جاده‌های دور افتاده بیابانی که امکان ارتباط دشوار است، این تکنولوژی می‌تواند از کامیون و امنیتش محافظت کند.

امروزه جی‌پی‌اس‌های ضد سرقت ماهواره‌ای در خودروها و کامیون‌هایی که مسافر جاده‌های دور هستند، همگی به تکنولوژی ال بی اس مجهزند. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات فنی و تخصصی بیشتر درباره انواع جی پی اس مقاله خرید جی پی اس ارزان را هم مورد بررسی قرار دهید.

تمام ردیاب ها ال بی اس دارند؟

2-دریانوردان با GPS ماهواره‌ای راه خود را پیدا می‌کنند

قایق‌ها، کشتی‌ها و غواصانی که بیشتر عمر خود را در آب سپری می‌کنند، شرایط دشواری را تحمل کنند. گم کردن مسیر و قطع ارتباط با واحد کنترل و فرماندهی یکی از رایج‌ترین خطرات دریانوردان است. به همین دلیل استفاده از مکان‌یاب جغرافیایی مجهز به ال بی اس یک ضرورت برای این افراد است.

3-جی پی اس ماهواره‌ای جان کارگران معدن را نجات می‌دهد

همه‌ی ما درباره سختی‌های کار در معدن شنیده‌ایم. ریزش معدن، نبود هوا و گم کردن مسیر از جمله خطرات این شغل است. معدن کورترین نقطه از نظر ارتباطی در دنیاست. جایی که ارتباط معدن کاران با تمام وسایل قطع می‌شود. در این شرایط کسانی که در معدن کار می‌کنند جهت حفظ سلامتی و امنیت خود می‌توانند از فناوری LBS استفاده کنند.

ردیابی در نقاط کور به کمک ال بی اس

4-جی پی اس ضد سرقت به کمک lbs امنیت دارایی شما را حفظ می‌کند

زمانی که خودرو شما دزدیده می‌شود و سارقین آن را به مکانی دورافتاده می‌برند با استفاده از ال بی اس می‌توان مکان ماشین خود را شناسایی کرد. فناوری موقعیت یابی مکانی به شما کمک می کند تا در هر مکان و زمانی از امنیت اتومبیل خود اطمینان داشته باشید.

5-بهترین کاربرد سرویس های مکان مبنا در ردیاب آتش نشان‌ها است

ال بی اس همیشه در مواقع سخت به شما کمک می‌کند. آتش‌نشان‌های فداکاری که به دل آتش می‌زنند ازجمله کسانی هستند که علاوه بر تمام خطرات موجود ممکن است در یک ساختمان در حال حریق گیر کنند. تعیین موقعیت درست به گروه‌های امدادی کمک می‌کند تا سریع‌تر و دقیق‌تر بتوانند خود را به افراد گیرکرده در آتش برسانند و آن‌ها را نجات دهند.

با فناوری LBS ردیاب، هرگز راه خود را گم نمی‌کنید

در پایان یک بار دیگر تأکید می‌کنیم که ال بی اس یک فناوری است که بر روی تمام ردیاب‌ها GPS دار موجود است. سیستم موقعیت‌یابی مکانی با ارسال سیگنال به نزدیک‌ترین دکل مخابراتی می‌تواند در زمان قطع سیگنال یا قرارگیری در نقطه کور، به شما کمک کند تا اتومبیل خود را پیدا کنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره لازم برای خرید انواع جی پی اس خودرو، شخصی و یا ردیاب حیوانات می‌توانید با شماره‌های اعلام‌شده در تماس باشید. کارشناسان ما در بخش فروش جی پی اس خودرو پاسخگوی سوالات شما هستند.

سوالات متداول مشتریان

01LBS ال بی اس چیست؟

ال بی اس (LBS) مخفف عبارت location-based service است. این اصطلاح به معنی سرویس موقعیت یابی است. 

02ال بی اس در ردیابی چه کاربردی دارد؟

کاربرد اصلی ال بی اس موقعیت یابی در نقاط کور است. منظور از نقطه کور نقطه ای است که امکان دریافت و ارسال سیگنال ماهواره‌ای وجود ندارد. 

03ال بی اس در ردیابی چگونه عمل می کند؟

LBS در نقاط کور شروع به ارسال سیگنال به نزدیک ترین دکل مخابراتی خود می کند. با این کار موقعیت یابی به سادگی انجام می شود. در مقاله ال بی اس چیست عملکرد این فناوری با یکدیگر بررسی می کنیم. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4.8 از 4 رای

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد رضا اخوان

  سلام وقتتون بخیر
  من واقعا شگفت زده شدم از این فناوری. خیلی جالب بود و به نظرم واقعا کاربردیه. اصلا فک نمی کردم یک همچین فناوری جالبی وجود داشته باشه. سوالم اینکه آیا ردیاب های شما ال بی اس دارند؟ چون من خیلی از وقت ها ماشینم رو توی پارکینگ پارک می کنم و برای همین نگران میشم که مبادا اتفاقی بیفته براشون. این روزها هم که سرقت داره بیشتر و بیشتر میشه.

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته است. بله تمامی ردیاب های موجود در سایت به این فناوری مجهز هستند. پیشنهاد می کنیم برای خودرو خود از جی پی اس مغناطیسی خودرو استفاده کنید. این ردیاب به طور کامل می تواند دغدغه های شما را برطرف کند.

 2. با سلام و وقت به خیر.
  این جی پی اسی که معرفی کردید چقدر میشه به صحت و کیفیتش اطمینان کرد؟ ما یک تیم گردشگری هستیم که متاسفانه با شرایط بسیار غم انگیز پیش اومده برای دوستان و همکاران کوهنورد و گردشگرمون در ماه های اخیر خیلی به فکر استفاده از جی پی اس و ردیاب برای سفرهای سخت و چالش برانگیزمون هستیم. پیشنهاد شما برای کاربری مثل ما کدوم ردیاب هست؟ که واقعا قابل اعتماد باشه.

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   با عرض سلام و احترام.

   همه‌ی ما از حوادث پیش آمده برای دوستان و عزیزان گردشگر و کوهنورد بسیار متاسفیم. بله همانطور که در این صفحه مطالعه کردید ردیاب ال بی اس برای استفاده در شرایط سخت مانند معدن و غارهای زیرزمینی و نقاط کور استفاده می‌شود.بنابراین بهترین انتخاب ردیاب برای شما دوست عزیز گردشگر می‌باشد.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول کافی است با با شماره تلفن 28426383 – 021 تماس حاصل فرمایید.

 3. سلام. واقعا این فناوری بی نظیره. من در یکی از مناطق مرزی تدریس می‌کنم که متاسفانه امنیت خیلی زیادی نداره و تقریبا اکثر نقاطش در نقطه کور قرار داره. با استفاده از سیستم LBS واقعا خیالم از امنیت ماشینم در روزهای کاریم راحت شده. ممنون ازجی پی اس خودرو بابت پاسخگویی و راهنمایی‌های بی نظیرشون

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   با سلام و احترام. بسیار خرسندیم و رضایت شما باعث افتخار ماست. خوشحالیم که از خرید خود از سایت جی پی اس خودرو راضی بوده‌اید. بله کاملا با توضیحات شما موافقیم. ردیاب‌های مجهز به تکنولوژی LBS بهترین انتخاب برای استفاده در نقاط کور و نقاطی که آنتن‌ خطوط در آن مشکل دارند هستند.

   موفق باشید . منتظر دیدار دوباره شما در سایت جی چی اس خودرو هستیم.