جی پی اس خودرو

معرفی مرکز تعویض پلاک میثم همراه با آدرس و اطلاعات تماس

1739 بازديد
1401/05/29
کپی شد

یکی از مراحلی که باید در هنگام خرید ماشین طی شود، تعویض پلاک خودرو و انتقال سند آن است. برای دریافت نوبت تعویض پلاک باید از طریق سامانه اینترنتی نوبت ‌دهی تعویض پلاک اقدام کنید. یکی از بهترین مراکز برای این کار، مرکز تعویض پلاک میثم است. در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره نوبت دهی تعویض پلاک میثم وردآورد در اختیار شما قرار می‌دهیم.  

برای تعویض پلاک خودرو در مرکز مثیم چه مراحلی را باید طی کنیم؟

یکی از مراحلی که برای خرید یا فروش خودرو باید طی شود، تعویض پلاک اتومبیل و انتقال سند آن است. برای ثبت نام تعویض پلاک میثم باید از طریق سامانه اینترنتی نوبت‌دهی اقدام کنید. برای این کار 4 مرحله زیر را انجام دهید:

 1. ورود به سامانه نوبت دهی اینترنتی مراکز شماره گذاری پلاک
 2. انتخاب استان، شهر، نوع خدمت و وسیله نقلیه
 3. مشاهده لیست مراکز تعویض پلاک شهر مورد نظر
 4. انتخاب مرکز مورد نظر (میثم) و انتخاب روز و ساعت مراجعه

مرکز تعویض پلاک میثم یکی از بهترین مراکز تعویض پلاک تهران است که پیشنهاد می‌کنیم در مرحله چهارم حتما آن را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم که پس از تعویض پلاک در این مرکز، برای تضمین امنیت ماشین جدید خود نسبت به خرید ردیاب پلیسی بدون نیاز به نصب اقدام کنید. این ردیاب به‌راحتی در مکان‌های مختلف خودرو قابل نصب است.

ثبت نام در سامانه، گام اول برای تعویض پلاک خودرو

آشنایی با ساعت کاری، اطلاعات تماس و آدرس تعویض پلاک میثم

مرکز تعویض پلاک میثم که در کیلومتر 17 جاده مخصوص کرج قرار دارد، گزینه خوبی برای تعویض پلاک اهالی محدوده غربی تهران است. برای رسیدن به این مرکز به خیابان داروپخش، خیابان روز دارو مراجعه کنید. مرکز تعویض پلاک میثم از شنبه تا چهارشنبه، از 7 صبح تا 14 عصر باز است. روزهای پنجشنبه ساعت کاری این مجموعه کوتاه‌تر بوده و از 7 صبح تا 12 ظهر آماده خدمت‌رسانی به متقاضیان تعویض پلاک خواهد بود. برای ارتباط با مجموعه میثم می‌توانید از طریق شماره تماس‌های زیر اقدام کنید:

۰۲۱-۴۴۹۹۱۸۵۶

۰۲۱-۴۴۹۸۶۰۰۰

صرفه‌جویی در زمان با مراجعه به موقع به مرکز تعویض پلاک خودرو میثم

مدارک لازم جهت تعویض پلاک میثم؛ از مدارک شناسایی تا اسناد خودرو

بعد از دریافت نوبت، هم فروشنده خودرو و هم خریدار آن باید در مرکز تعویض پلاک میثم حاضر شوند. این افراد قبل از حضور در مرکز تعویض پلاک باید مدارک زیر را آماده کرده باشند:

 1. اصل شناسنامه فروشنده و خریدار به‌همراه کارت ملی
 2. اصل سند مالکیت خودرو
 3. اصل سند فروش کارخانه سازنده
 4. کارت شناسایی خودرو
 5. مدارک احراز سکونت خریدار
 6. دریافت فیش بانکی به مبلغ ۲۶۰ هزار تومان نزد بانک ملی
 7. ارائه گواهی مفاصا حساب اجرائیات در‌صورت پرداخت نکردن وجوه جرائم معوقه
 8. اسناد گمرکی برای خودروهای وارداتی

یادتان باشد که حضور خریدار و فروشنده یا نماینده قانونی این افراد برای طی شدن مراحل اداری در مرکز تعویض پلاک میثم الزامی است.

پیش از مراجعه به مرکز تعویض پلاک، مدارک مورد نیاز را تکمیل کنید

مراحل نقل ‌و انتقال خودرو در تعویض پلاک میثم چگونه انجام می‌شود؟

بعد از آماده کردن مدارک گفته شده و حضور در ساعت نوبت تعویض پلاک در مرکز میثم، مراحل زیر باید قدم به قدم طی شوند:

 1. برگه نوبت اینترنتی را از سایت پلیس راهور دریافت می‌کنید.
 2. مدارکی که آماده کرده‌اید، توسط کارشناس حقوقی بررسی خواهد شد.
 3. در‌صورت کامل بودن مدارک، فرم بازدید فنی خودرو را دریافت می‌کنید.
 4. بعد از بازدید فنی، تاییدیه اصالت اتومبیل را دریافت می‌کنید.
 5. در قدم بعدی باید گواهی خلافی نداشتن را دریافت کنید.
 6. در این مرحله باید وجه تعویض پلاک خودرو را نزد بانک ملی پرداخت کنید.
 7. بعد از انجام پرداختی‌ها، تأییدیه نقل‌ و انتقال و سند مالکیت خودرو را دریافت خواهید کرد.
 8. به محل مربوطه برای فک پلاک خودرو مراجعه می‌کنید.
 9. برای دریافت پلاک جدید به انبار مراجعه می‌کنید.
 10. پلاک جدید را نصب کرده و با قبض‌های مربوطه از مرکز خارج می‌شوید.

بعد از پایان مراحل مربوط به تعویض پلاک، بهتر است که برای امنیت خودروی خود به فکر دزدگیر یا جی پی اس ماشین باشید. فرقی ندارد که مراحل خرید خودرو خارجی را طی کرده باشید یا تعویض پلاک خودروهای داخلی را انجام داده باشید؛ به هر حال نیاز است که برای حفظ امنیت خودرو و آسودگی خاطر خودتان از روش‌هایی مثل نصب ردیاب و دزدگیر استفاده کنید.

نصب ردیاب برای حفظ امنیت خودرو؛‌ اقدامی مهم پس از تعویض پلاک خودرو

جی پی اس یا همان ردیاب خودرو، دستگاهی است که قابلیت نصب روی انواع وسیله‌های نقلیه سبک و سنگین را دارد. این دستگاه می‌تواند موقعیت مکانی اتومبیل را با خطای حدودا 2متری، روی نقشه به نمایش بگذارد. ردیاب‌ها انواع مختلفی دارند و برای نصب آن‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. به‌طور مثال، گروهی از ردیاب‌های خودرو به برق اتومبیل متصل می‌شوند و به محض روشن شدن آن، به کار می‌افتند؛ ردیاب دیاگ یکی از همین مدل ردیاب‌ها است که به دیاگ اتومبیل وصل می‌شود.

 گروهی دیگر از ردیاب‌ها قابلیت شارژ شدن دارند و با باتری تا مدت زمان خاصی فعال باقی می‌مانند. بعد از نصب ردیاب روی اتومبیل، اپلیکیشن مرتبط با آن روی گوشی مالک خودرو نصب می‌شود. عملیات موقعیت‌یابی اتومبیل روی نقشه از طریق همین اپلیکیشن به مالک خودرو اطلاع‌رسانی می‌شود.

موارد مهم برای نوشتن قولنامه پیش از تعویض پلاک خودرو

 اگر برای خرید ماشین مورد نظرتان به نوشتن قولنامه خرید خودرو نیاز داشته باشید، باید حتما 4 مرحله زیر را طی کنید:

 • تعیین مشخصات طرفین: در این مرحله باید همه اطلاعات شناسایی هر دو طرفین معامله در حضور آن‌ها ثبت شود. ممکن است یکی از طرفین معامله شرکت یا سازمان باشد که در این صورت اطلاعاتی مثل شماره ثبت شرکت نیز در قولنامه ذکر می‌شود.
 • موضوع و مشخصات مورد معامله: اطلاعات مربوط به خودرو مثل شماره شاسی، شماره موتور و زدگی‌های خودرو در این بخش از قولنامه ذکر می‌شود.
 • مبلغ معامله؛ مهم‌ترین ماده در نوشتن صحیح قولنامه: در این بخش مبلغ کل معامله را به عدد و حروف بنویسید. همچنین مبلغی که به‌عنوان پیش‌پرداخت به فروشنده خودرو پرداخته شده است را هم ذکر و زمان پرداخت مابقی مبلغ را هم ذکر کنید.
 • شرایط معامله؛ امکان فسخ قولنامه: این قسمت که طولانی‌ترین بخش قولنامه است، به جزئیات مربوط به معامله اختصاص داده می‌شود. حق فسخ قرارداد و شرایط آن یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که به‌عنوان شرایط معامله باید در قرارداد ذکر شود.

 در بازار اتومبیل چند اشتباه در هنگام خرید خودرو دست دوم بین اکثر خریداران مشترک است. برای مثال، دو طرف شرایط معامله را به وضوح ذکر نمی‌کنند و مبلغ پیش پرداخت را هم در قولنامه نمی‌نویسند. این دو مشکل باعث سوءتفاهم‌های فراوانی در طی معامله شده و گاهی به فسخ آن منجر می‌شود.

 نقل‌وانتقال پلاک با خیال راحت در مرکز تعویض پلاک میثم

در این مقاله همه اطلاعات مربوط به مرکز تعویض پلاک میثم را با شما در میان گذاشتیم. پیشنهاد می‌کنیم بعد از خرید یا فروش خودرو از این مرکز برای انجام مراحل نقل‌وانتقالات پلاک استفاده کنید. همچنین اگر برای تامین امنیت خودرو نیاز به استفاده از دستگاه‌های ردیاب داشتید، از طریق شماره تماس 88801325 – 021 با کارشناسان بخش فروش جی پی اس خودرو در ارتباط باشید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
3.3 از 11 رای

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *