جی پی اس خودرو

ای جی پی اس ( agps ) چیست ؟

2343 بازديد
1399/01/24
ای جی پی اس چیست
کپی شد

در سال های اخیر استفاده از جی پی اس افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افراد برای تامین امنیت شخصی خود یا اموال شان اقدام به استفاده از جی پی اس کرده اند. سیستم موقعیت یابی جهانی نیز با فناوری های پیشرفته خود توانسته به خوبی اعتماد کاربران را جلب کند. یکی از فناوری های مهم در ردیاب خود، تکنولوژی ای جی پی اس (agps) است. در این مقاله نگاهی دقیق تر به فناوری Agps داریم. در ادامه همراه جی پی اس خودرو باشید.

فناوری Agps، همراه همیشگی ردیاب ها

کلمه Agps مخفف عبارت  Assisted GPSاست. از ای جی پی اس به عنوان فناوری کمک کننده به سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) نام برده می شود. ای جی پی اس به ردیاب ها کمک می کند تا نمایش دقیق تری از موقعیت جغرافیایی داشته باشند. استفاده از فناوری agps سرعت و عملکرد مکان یابی انواع ردیاب را به شدت افزایش داده است.

کاربرد فناوری ای جی پی اس

همه جی پی اس ها یک کمک دارند

همه دستگاه هایی که از آنتن جی پی اس پشتیبانی می کنند، از فناوری ای جی پی اس نیز برخوردار هستند. فناوری agps با کمک داده های رد و بدل شده سیم کارت به تقویت ردیاب کمک می کند. ای جی پی اس با برقراری ارتباط بین دکل های موبایل BTS یا اتصال به بلوتوث سرعت موقعیت یابی ردیاب ها را افزایش داده است. فناوری ای جی پی اس در همه ردیاب ها وجود دارد و تاثیری بر قیمت جی پی اس خودرو ندارد.

Agps چگونه به سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) کمک می کند؟

فناوری جی پی اس برای تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی همیشه با ماهوراه های در حال گردش به دور زمین ارتباط برقرار می کند. برای تعیین دقیق موقعیت ردیاب باید با نزدیک ترین ماهواره مخابراتی ارتباط برقرار کند. در شرایطی خاص مانند قرار گیری موقعیت یاب در نقطه کور، تشخیص دقیق موقعیت به آسانی صورت نمی گیرد. در این شرایط فناوری ای جی پی اس به کمک ردیاب می آید. در این شرایط ای جی پی اس از آنتن دهی سرویس تلفن همراه (BTS) استفاده می کند. در شرایطی که امکان استفاده از آنتن دهی وجود نداشته باشد،Agps می تواند با اتصال به اینترنت اطلاعات مورد نیاز برای ارتباط با ماهواره را پیدا کند. پیشنهاد می کنیم پیش از ادامه مقاله برای اطلاع از محصولات متنوع جی پی اس خودرو به صفحه ارزانترین ردیاب خودرو مراجعه بفرمایید.

فناوری Agps

فشار کمتر بر روی جی پی اس با فناوری Agps

فناوری ای جی پی اس بار ردیابی را از روی موقعیت یاب ها برداشته است. به دلیل استفاده از فناوری agps مصرف باتری ردیاب کاهش می یابد و پردازنده جی پی اس نیز فشار کمتری را احساس می کند. صرفه جویی در باتری یک برگ برنده بزرگ برای ای جی پی اس است. Assisted GPS باعث عملکرد بهتر ردیاب می شود. پیشنهاد می کنیم برای خرید ردیاب حیوانات به صفحه خرید قلاده جی پی اس مراجعه بفرمایید.

تعیین دقیق موقعیت در کمترین زمان ممکن

در ردیاب ها زمان اهمیت زیادی دارد. همیشه کاربران می خواهند آخرین موقعیت جغرافیایی را در کمترین زمان ممکن با کمک ردیاب تشخیص دهند. فناوری ای جی پی اس در کاهش زمان ردیابی تاثیر مستقیمی بر روی ردیاب دارد. برای مثال در ردیاب همراه مسافر که سرعت تشخیص موقعیت اهمیت زیادی دارد، کاربرد فناوری ای جی پی اس بیشتر مشخص می شود.

کاربردهای فناوری ای جی پی اس

چه تفاوتی میان ال بی اس و ای جی پی اس وجود دارد؟

ال بی اس نیز یکی از فناوری های مهم ردیاب ها به شما می رود. در مقاله lbs چیست به طور دقیق به بررسی تکنولوژی ال بی اس پرداخته ایم. اما در اینجا نیز باید بر این نکته تاکید کنیم که تفاوت مهمی بین ال بی اس و ای جی پی اس وجود دارد. اگر چه هر دو فناوری برای عملکرد بهتر ردیاب ها طراحی شده اند اما کاربرد اصلی ال بی اس موقعیت یابی در نقاط کور است. در حقیقت در بسیاری از مواقع این دو فناوری مکمل یکدیگر هستند اما ای جی پی اس بیشتر سرعت عملکرد ردیاب را افزایش می دهد.

آیا از ای جی پی اس در تمامی ردیاب ها استفاده می شود؟

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم هر دستگاهی که از آنتن جی پی اس برخوردار باشد به فناوری ای جی پی اس نیز مجهز است. بنابراین می توانیم بگوییم که همه ردیاب ها از فناوری ای جی پی اس استفاده می کنند.

کاربردهای فناوری ای جی پی اس

در خرید جی پی اس به چه نکاتی دقت کنیم؟

اگر قصد تهیه ردیاب را داریم بهتر است چند نکته را رعایت کنیم. همیشه بر اساس نوع نیازمان اقدام به خرید جی پی اس کنیم. در برخی موارد استفاده از یک ردیاب ساده نیز می تواند تا حد زیادی نیاز کاربر را رفع کند. در خرید ردیاب همیشه به نوع برند نیز توجه کنیم. تمامی محصولات ارائه شده در جی پی اس خودرو از بهترین شرکت های تولید کننده ردیاب است. به عنوان آخرین نکته در خرید ردیاب باید به خدمات پشتیبانی نیز توجه کنیم. ردیاب ها دستگاه های پیشرفته ای هستند و نمی توان به سادگی آن ها را تعمیر کرد. به همین منظور لازم است شرکت سازنده خدمات پشتیبانی و گارانتی خوبی نیز ارائه کند.

فناوری Agps ، دستیار انواع ردیاب

در این مقاله به بررسی فناوری ای جی پی اس در ردیاب ها پرداختیم. فناوری ای جی پی اس را می توان یکی از مهمترین و کابردی ترین تکنولوژی های موجود در انواع موقعیت یاب ها بدانیم. این فناوری سرعت و عملکرد ردیاب را افزایش می دهد. در ادامه مقاله نیز نکاتی برای خرید جی پی اس مطرح کردیم. در انتهای مقاله از شما دعوت می کنیم برای تهیه انواع ردیاب شخصی و خودرو با شماره های اعلام شده در سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *