جی پی اس خودرو

معرفی و بررسی4 هشداردهنده‌ ردیاب‌ها

1258 بازديد
1400/09/10
هشداردهنده‌های ردیاب
کپی شد

متأسفانه سرقت‌های اخیر اتومبیل و موتور در شرایط فعلی جامعه، دارندگان وسایل نقلیه را بیشتر از قبل نگران کرده است. اما با طراحی، تولید و عرضه‌ دستگاه ردیاب (GPS)، این نگرانی تا حدود بسیاری از سمت دارندگان وسایل نقلیه برطرف شد.

ردیاب خودرو دستگاه کوچکی است که برای حفظ امنیت، در وسایل نقلیه پنهان‌سازی می‌شود. این دستگاه برای حفاظت از خودرو سنسورهای مختلفی مانند سنسور ضربه، سنسور حرکت و سنسور باز شدن درب دارند که هر یک باید به‌موقع پیام هشدار را به صاحب دستگاه انتقال می‌دهند. در این صورت احتمال سرقت وسایل نقلیه به صفر می رسد. در ادامه مقاله می‌خواهیم به معرفی و بررسی هر یک از سنسورهای هشدار دهنده موجود در ردیاب‌ها بپردازیم. از شما هم دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

1-    سنسور ضربه، تله‌ای عالی برای سارقین خودرو

جی‌پی‌اس‌ها یا ردیاب‌ها دستگاه‌های کوچکی هستند که می‌توان آن‌ها را به‌صورت کاملاً مخفی در خودرو نصب کرد. اگر سارقین موفق به پیدا کردن دستگاه ردیاب شوند، سنسورهای ضربه‌ این دستگاه  فعال می‌شود و بلافاصله پیامی مبنی بر جدا شدن ردیاب به شماره از پیش تعریف‌شده ارسال می‌شود.

خوشبختانه حساسیت این سنسورها به ضربه بالا است و حتی با کوچک‌ترین شوکی فعال می‌شود. با توجه به این توضیحات با تهیه دستگاه جی پی اس  یا ردیاب قوی مجهز به سنسور ضربه، شوک و باز شدن درب، مانع از دزدی و گم شدن خودروی خود خواهید شد.

2-    سنسور حرکت، قوی‌ترین هشداردهنده ردیاب خودرو

یکی از ویژگی‌های مهم یک ردیاب قوی، تعیین محدوده حرکتی است. با توجه به این ویژگی اگر خودرو از محدوده تعیین‌شده خارج شود، سنسورهای حرکتی دستگاه ردیاب فعال‌شده و پیامی مبنی بر حرکت به صاحب خودرو ارسال می‌کند.

هم‌چنین این ویژگی برای مدیریت ناوگان‌هایی که مسیر مشخصی برای مبدأ و مقصد دارند بسیار قابل‌توجه و کاربردی است. برای مثال می‌توان به کنترل اتوبوس‌های مسافربری برای حفظ امنیت مسافران در این مورد اشاره کرد. شرکت‌های اجاره دهنده خودرو هم می‌توانند با کمک ردیاب‌های مجهز به سنسور حرکت، کنترل دقیقی روی عملکرد راننده‌ها داشته باشند.

سنسور حرکت، بهترین گزینه برای امنیت خودرو است.

3-    سنسور باز شدن درب، مناسب برای هر خودرویی

متأسفانه حدود 20 درصد از تصادف‌ها به علت باز بودن درب خودرو هنگام رانندگی رخ می‌دهد که اکثر اوقات باعث پرتاب سرنشین به بیرون می‌شود. اگرچه خودروهای مدل جدید مجهز به لامپ‌های هشداردهنده برای باز بودن درب ماشین هستند اما سرعت عمل بالایی نسبت به ردیاب را ندارد. به همین دلیل استفاده از ردیاب‌های مجهز به سنسور درب را پیشنهاد می‌کنیم.

یکی دیگر از عملکردهای سنسور درب ماشین، پیشگیری از سرقت خودرو است. ردیاب‌های مجهز به سنسور درب چنانچه شخصی قصد سرقت اتومبیل را داشته باشد، به‌محض باز شدن درب خودرو، پیغامی  به شماره صاحب خودرو ارسال می‌شود. هم‌چنین دستگاه های ردیاب جدید قابلیت شنود نیز دارند. دستگاه شنود موجود در ردیاب صدای محیط را با کیفیت بالایی ضبط و ارسال می‌کند. با استفاده از این قابلیت به‌راحتی می‌توانیم صحبت‌های سارقان یا افراد ناشناس داخل کابین خودرو را ضبط و از آن به‌عنوان اطلاعات مهم و مفید استفاده کنیم.

با استفاده از سنسور باز شدن درب، سرقت خودرو به صفر دردصد می رسد.

4- سنسور تغییر دما و رطوبت، بهترین انتخاب برای خودروهای یخچال دار

ردیاب‌های جدید علاوه‌بر حس‌گرهای پیگیری مکان اتومبیل، مجهز به سنسورهایی برای بررسی تغییر دما و رطوبت نیز هستند. سنسور دما و رطوبت یکی دیگر از سنسورهای مهم است که به‌راحتی می‌توانیم در خودروهای حمل مواد غذایی مانند گوشت و مرغ و لبنیات استفاده کنیم.

در دستگاه‌های ردیاب مجهز به سنسور دما امکان تعریف حداقل و حداکثر دما و همچنین رطوبت وجود دارد. پس زمانی که دما و رطوبت از این مقدار بیشتر یا کم‌تر شود، پیغامی برای جلوگیری از بروز مشکلات اعلام می‌شود. با کمک سنسور دما و رطوبت می‌توان سلامت مواد غذایی را تضمین کرد. افرادی که مشغول به حمل مواد غذایی با خودرو هستند، علاوه‌بر سنسورهای پیگیری اتومبیل، می‌توانند از حس‌گر دما و رطوبت نیز استفاده کنند. بدین ترتیب هم امنیت خودرو و هم سلامت مواد غذایی فراهم می‌شود.

اما ناگفته نماند که اکثر افراد برای سو استفاده، از ردیاب‌های شنود دار استفاده می‌کنند به همین دلیل برای کسب اطلاع از وجود ردیاب در اتومبیل می‌توانید به مقاله‌ چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟ مراجعه کنید.

سنسور گرما و رطوبت در ماشین های حمل موادغذایی، سلامت خوراکی ها را تضمین می کند.

استفاده از یک ردیاب قوی، خطر احتمالی سرقت خودرو را به صفر می‌رساند

هر تکنولوژی یا فناوری، برای رفع نیازها و نگرانی‌های زندگی بشر به کار گرفته می‌شود. دستگاه‌های ردیاب فناورهای جدیدی هستند که هرروز شاهد ارتقا و کارایی آن در زمینه‌های مختلف هستیم.

 با ورود این دستگاه، نیمی از دغدغه و نگرانی انسان‌ها بابت امنیت وسایل نقلیه از بین رفت. به همین دلیل تولیدکنندگان ردیاب همواره در حال ارتقا و بهبود کارایی این دستگاه هستند. با تهیه یک ردیاب قوی برای وسایل نقلیه، خطرات احتمالی سرقت خودرو را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید.

آیا شما برای وسایل نقلیه خود از ردیاب استفاده می‌کنید؟  پیشنهاد می کنیم برای تهیه ردیاب‌های جدید به فروشگاه اینترنتی جی پی اس خودرو مراجعه کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *