همه چیزهایی که درباره دستگاه شنود باید بدانید، معرفی مدل های دستگاه شنود

دستگاه شنود ردیاب

زندگی در دنیای آشنا با تکنولوژی، امکانات متفاوت و تازه ای را به ما عرضه کرده است. امکاناتی که شاید تا سال های پیش آن ها را بسیار بی استفاده می دانستیم. یکی از دستگاه های دیجیتالی که در سال های اخیر کاربری های منحصر به فردی داشته، دستگاه شنود است. این دستگاه در حقیقت یک فناوری برای ضبط و ارسال صدا به گیرنده است و می تواند همه صداهای محیط را به درستی ذخیره و یا با کمک امواج ماهواره ای به گیرنده مورد نظر ارسال کند. یکی از باورهای اشتباهی که درباره دستگاه شنود وجود دارد، این است که کاربری آن را به موارد غیر قانونی مرتبط می دانند. در این مطلب به شما می گوییم که شنود دقیقا چه کاربردی دارد و بهترین مدل های آن برای نیاز شما کدام اند؟

دستگاه شنود ردیاب چیست و چگونه کار می کند؟

بهتر است قبل از اینکه به سراغ دستگاه شنود ردیاب برویم، با عملکرد کلی جی پی اس آشنا شویم. جی پی اس پیشینه ای نظامی دارد و از قابلیت برقراری ارتباط با ماهواره جهت تعیین دقیق موقعیت برخوردار است. در حقیقت ماهواره هایی که به دور زمین می گردند، سیگنال های دستگاه جی پی اس را دریافت می کنند. این اطلاعات در ایستگاه های زمینی پردازش می شوند و امکان تعیین دقیق موقعیت را فراهم می کنند. فرایند همگام سازی اطلاعات ماهواره ای با گیرنده، در همه موقعیت یاب های ماهواره ای از جمله gps ماشین اتفاق می افتد و همین روند است که به شما می گوید که در کدام نقطه هستید و چقدر با نقطه جغرافیایی مورد نظر خود فاصله دارید.

ردیاب شنوددار، در حقیقت وسیله ای است که علاوه بر استفاده از سیستم موقعیت یاب، توانایی ضبط صدا به وسیله میکروفن را نیز دارد. این میکروفن بر عملکرد کلی دستگاه تاثیری نمی گذارد، اما می تواند صدای محیط را با کیفیت نسبتا خوبی ضبط کند و در صورت هماهنگی با یک منبع، در لحظه همه صداهای ضبط شده را به گیرنده برساند. این روزها دستگاه شنود استفاده های بسیاری در زندگی عادی و صنایع مختلف دارد.

کاربرد جی پی اس شنوددار

مهم ترین کاربردهای دستگاه شنود که از آن ها بی خبرید

سیستم شنود یک امکان کارآمد است که امنیت gps را تکمیل می کند. در حقیقت دامنه کاربرد این تکنولوژی بر خلاف تصور، بسیار وسیع است. برای مثال همانقدر که به کمک قابلیت شنود، در مواقع دشوار می توان از دور مراقب خودرو بود، می توان از آن برای پیگیری سارقان در جی پی اس نظامی نیز استفاده کرد و مطمئن بود که وظیفه استراق سمع و دریافت اطلاعات را به خوبی انجام می دهد.

در ادامه 3 کاربرد اصلی دستگاه شنود را در جی پی اس ماشین، ردیاب شخصی و موتورسیکلت بررسی می کنیم.

1- کاربرد دستگاه شنود ردیاب ماشین، مکالمات سارقین را بشنوید

امنیت ردیاب ها زبانزد خاص و عام است. اگر خودرو به سرقت رود، می توان با کمک موقعیت یابی دقیق، سارقین را غافلگیر کرد. حال اگر امکان شنیدن مکالمه افرادی که در خودرو حضور دارند را داشته باشیم، موقعیت یابی و کشف مقصد نهایی سریع تر فراهم می شود.

همچنین اگر مالک در خودرو مورد حمله سارقین قرار بگیرد، به کمک مکالمات رد و بدل شده می توان افراد ناشناس را پیدا کرد. شنودهای به کاررفته در سیستم اتومبیل تنوع بسیاری دارند و کاربری های آنان ممکن است بسیار گسترده باشد. برای مثال اگر به دنبال یک دستگاه شنود مخفی هستید، ردیاب obd بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ردیاب دیاگی با قابلیت شنود

2- استفاده از ردیاب شنوددار در موتورسیکلت ها

ردیاب های موتور سیکلت عمر درازی ندارند. در حقیقت به دلیل سهولت دزدی، آمار سرقت موتور از ماشین بیشتر است. همین آمار بالا باعث شد که مالکین به فکر استفاده از ردیاب بیفتند. استفاده از ردیاب شنوددار در موتورسیکلت امکان ردیابی سارق را به سرعت فراهم می کند. جی پی اس موتور را هم می توان به سادگی روی بدنه آن نصب کرد.

3- کاربرد شنود در ردیاب های شخصی، محافظت از عزیزترین اعضای خانواده

مهم ترین دغدغه ای که والدین کارمند درباره فرزندشان دارند، تامین امنیت آن ها در خانه است. چرا که نمی توانند همه ساعت های روز را کنار کودکان سپری کنند و از طرفی سپری کردن روز کاری با دلهره امنیت نداشتن کودک در خانه تقریبا غیرممکن است.

یکی از کارآمدترین راه حل ها در این شرایط، خرید انواع دستگاه شنود است. دستگاه شنود و ردیاب مخفی کودک با ارسال کوچکترین صداها و موقعیت های مکانی، به شما کمک می کند که نگرانی از خانه نداشته باشید. زیرا در صورت احساس خطر می توانید به موقع از آن آگاه و خود را به فرزندتان برسانید.

این قابلیت برای سالمندان نیز بسیار کاربردی است. اگر سالمندی به دلیل بیماری یا ناتوانی نتواند به تنهایی از پس مشکلات به وجود آمده بربیاید، مراقبین به کمک ردیاب شنوددار از وضعیت او مطلع می شوند. جالب است بدانید ردیاب های شنوددار قابلیتی دارند که به کمک آن می توان با صاحب ردیاب صحبت کرد. این مکالمه بدون نیاز به تماس تلفنی اتفاق می افتد.

بهترین دستگاه ردیاب شنوددار برای سالمندان

آیا استفاده از دستگاه ردیاب شنوددار قانونی است؟

یکی از مهم ترین نظراتی که درباره استفاده از شنود میان مردم وجود دارد، غیرقانونی بودن آن است. اما اگر سری به بندهای قانونی بزنید، متوجه می شوید که قانون اعلام کرده اگر هدف استفاده از ردیاب، تامین امنیت دارایی خود و پیشگیری از تجاوز به حریم شخصی باشد، دستگاه شنود کاملا قانونی است. در حقیقت شنود غیرقانونی زمانی اتفاق می افتد که شنود به معنای استراق سمع مکالمات دیگران و تجاوز به حریم شخصی آن ها باشد. با توجه به این موضوع خرید ردیاب شنوددار کاملا قانونی و مجاز است.

آیا دستگاه ردیاب قانونی است

کدام مدل ردیاب شنوددار به صرفه تر است؟

انتخاب مدل مناسب شنود و یا دستگاه های ردیاب مجهز به ضبط صدا، کار نسبتا ساده ای است. تنها کافی است نیاز خود را بشناسید و بر مبنای آن خرید کنید.

1- مخفی ترین شنود برای خودرو

اگر به دنبال خرید یک ردیاب مخفی شنوددار برای اتومبیل خود هستید، ردیاب فندکی می تواند یک انتخاب درست باشد. این ردیاب، درست در محل قرار گرفتن فندکی جای می گیرد. نکته مهمی که این ردیاب را به یک محصول متمایز تبدیل می کند، این است که ردیاب فندکی شنوددار کاملا مخفی است و در حقیقت هیچکس به جز شما متوجه وجود آن در خودرو نخواهد شد.

ردیاب مخفی ماشین با شنود

2- ردیاب شنوددار با قابلیت حمل و نقل آسان

یکی دیگر از محصولات ردیابی و شنود، ردیاب شخصی است. این ردیاب می تواند یک محافظ بی نظیر برای کودکان، سالمندان و حیوانات خانگی شما باشد. ردیاب شخصی بهترین ویژگی های ردیاب های شنوددار قابل حمل را دارد. در حقیقت این ردیاب بسیار سبک و در ابعاد متناسب به بازار عرضه شده و می تواند یک همراه همیشگی در کیف، جیب، گاوصندوق و کیف مدارک مهم و یا بر قلاده حیوانات خانگی باشد.

3- بهترین شنود با قابلیت ارسال پیام

حتی اگر به صداهای ارسال شده از دستگاه شنود حساسیت بالایی داشته باشید، باز هم ممکن است در ساعاتی از روز کنترل کردن آن را فراموش کنید. بهترین راه برای این مشکل این است که ردیاب های شنودداری را انتخاب کنید که تغییرات را به صورت پیام برای شما ارسال می کنند. ردیاب های مغناطیسی شنوددار دارای این قابلیت هستند و به محض روشن یا خاموش شدن اتومبیل شما را از این اتفاق آگاه خواهند کرد.

ردیاب شنوددار مغناطیسی خودرو

چگونه ردیاب شنوددار را نصب کنیم؟

نصب ردیاب شنوددار بسیار ساده است. پس از شارژ کردن یا اتصال ردیاب به منبع برق خودرو (بسته به نوع ردیاب)، کافی است اپلیکیشن ردیابی را روی گوشی نصب کنید. با کمک اپلیکیشن و گزینه هایی که در آن وجود دارد، علاوه بر تعیین دقیق موقعیت خودرو می توان صدای داخل کابین را نیز به راحتی شنید. برای استفاده از اطلاعات شنود نیز باید کارت حافظه را از دستگاه خارج و صدای ضبط شده را به یک دستگاه مطمئن منتقل کنید.

خرید دستگاه شنود برای چه کسانی مناسب است؟

این سوال پاسخ مشخصی ندارد. اگر امنیت اتومبیل برای خریدار اولویت بسیار زیادی داشته باشد، استفاده از ردیاب شنوددار یا سایر فناوری های ضبط صدا پیشنهاد خوبی است. در حقیقت ردیاب های مجهز به شنود می توانند با توجه به نیاز شما، کاربری های متفاوتی داشته باشند.

دستگاه شنود ردیاب شما را از همه جزئیات مطلع می کند

استفاده از دستگاه های شنود در گذشته بسیار دشوار بود. در آن زمان لازم بود که شما یک دستگاه شنود مستقل تهیه و در مکان مناسب نصب کنید. اما با وجود دستگاه شنود ردیاب، امکان شنیدن مکالمات برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بسیار راحت شده است.

در صورتیکه شما نیز قصد خرید یک ردیاب شنود با کیفیت و قیمت مناسب را دارید، با شماره های اعلام شده در وب سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی آماده ارائه اطلاعات کامل به شما هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
همه چیزهایی که درباره دستگاه شنود باید بدانید، معرفی مدل های دستگاه شنود
3.8 از 4 رای
سوالات متداول

کاربرد دستگاه شنود در ردیاب خودرو چیست؟

از ردیاب شنوددار می توان برای امنیت بیشتر اتومبیل استفاده کرد. در صورت سرقت با شنیدن مکالمه سارقین می توان محل خودرو را کشف کرد. همچنین برای مراقبت از کودکان و سالمندان نیز می توان از جی پی اس شنودار استفاده کرد. 

آیا استفاده از ردیاب شنوددار قانونی است؟

اگر ردیاب شنوددار را برای تامین امنیت به کار برده شود، ایرادی ندارد. قانون استفاده از شنود را در مواقعی که تجاوز به حریم دیگران باشد، ممنوع اعلام کرده است. 

آیا ردیاب شنودار برای همه افراد کاربرد دارد؟

کاربرد ردیاب شنوددار بسته به نیاز و انتظار مخاطب متفاوت است. در برخی موارد استفاده از یک جی پی اس ساده نیز می توان امنیت اموال و اشخاص را تامین کند. 

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *