کاربرد دستگاه شنود در ردیاب خودرو

دستگاه شنود ردیاب

امروزه استفاده از ردیاب های گوناگون با قابلیت های متفاوت گسترش پیدا کرده است. جی پی اس هایی که می توانند خودرو را از راه دور خاموش کنند و یا صدای داخل کابین را ضبط کنند. البته طبیعتا انتخاب و خرید جی پی اس بایستی بر اساس نیاز کاربر انجام شود. اما آگاهی از انواع جی پی اس ها کمک می کند که انتخاب بهتری داشته باشیم. در این مقاله می خواهیم به کاربرهای دستگاه شنود ردیاب بپردازیم. ردیابی که مورد استقبال خریدران قرار گرفته است. در ادامه همراه جی پی اس خودرو بمانید.

دستگاه شنود ردیاب چیست و چگونه کار می کند؟

بهتر است قبل از اینکه به سراغ دستگاه شنود ردیاب برویم، با عملکرد کلی جی پی اس آشنا شویم. جی پی اس ها که پیشینه ای نظامی دارند از قابلیت برقراری ارتباط با ماهواره جهت تایین دقیق موقعیت برخوردار هستند. در حقیقت ماهواره هایی که به دور زمین می گردند، سیگنال های دستگاه جی پی اس را دریافت می کنند. این اطلاعات در ایستگاه های زمینی پردازش و امکان تعیین دقیق موقعیت ممکن می شود.

 دستگاه شنود ردیاب در خودرو

در برخی جی پی اس ها مثل ردیاب شنوددار، موقعیت یاب از یک میکروفن هم استفاده می کند. در حقیقت میکروفن بر روی عملکرد کلی دستگاه تاثیری نمی گذارد اما می تواند صدای محیط را با کیفیت نستبا خوبی ضبط کند. در ادامه کاربردهای دستگاه شنود ردیاب را بررسی می کنیم.

3 کاربرد اصلی دستگاه شنود ردیاب

ردیاب شنود دار امنیت جی پی اس را تکمیل کرده است. در حقیقت به کمک قابلیت شنود، حتی در مواقع دشوار هم می توان از دور مراقبت خودرو بود. البته به جز تامین امنیت دستگاه شنود کاردبرهای دیگری هم دارد. در ادامه 3 کاربرد اصلی دستگاه شنود را در جی پی اس ماشین، ردیاب شخصی و موتورسیکلت بررسی می کنیم.

1- کاربرد دستگاه شنود ردیاب ماشین، مکالمات سارقین را بشنوید

امنیت ردیاب ها زبانزد خاص و عام است. اگر خودرو به سرقت رود می توان به کمک موقعیت یابی دقیق سارقین را غافل گیری کرد. حالا اگر بتوانیم مکالمه افرادی که در داخل خودرو حضور دارند را بشنویم امکان موقعیت یابی سریع تر فراهم می شود. همچنین اگر مالک در خودرو مورد حمله سارقین قرار بگیرد به کمک مکالمات رد و بدل شده می توان افراد ناشناس را پیدا کرد.پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر ردیاب ها به صفحه جی پی اس حیوانات مراجعه کنید.

خرید ردیاب شنوددار

2- کاربرد شنود در ردیاب های شخصی، محافظت از عزیزترین اعضای خانواده

کودکان و سالمندان افرادی هستند که توان خودمراقبتی کمتری دارند. وقتی فرزندان به  سنی می رسند که باید به مدرسه بروند یا والدین مجبور هستند آنها را در خانه تنها بگذارند، دغدغه امنیت پررنگ تر می شود. به کمک دستگاه شنود ردیاب می توان مکالمات رد و بدل شده بین کودک و سایر افراد را شنید. به این ترتیب پیش از هر خطری والدین متوجه می شوند و می توانند کودک را نجات دهند.

 کاربرد دستگاه شنود ردیاب برای سالمندان

این قابلیت برای سالمندان نیز بسیار کاربردی است. اگر سالمندی به دلیل بیماری یا ناتوانی نتواند با مشکل مواجه شود، مراقبین به کمک ردیاب موقعیت او را تعیین می کنند. جالب است بدانید ردیاب های شنوددار قابلیتی دارند که به کمک آن می توان با صاحب ردیاب صحبت کرد. این مکالمه بدون نیاز به تماس تلفنی اتفاق می افتد. اگر این ویژگی را در کنار قابلیت شنود محیط بگذاریم، متوجه می شویم که ردیاب شنوددار تمام نیازهای شخصی یک فرد را برطرف می کند.

3- در موتورسیکلت ها هم می توان از ردیاب شنود دار استفاده کرد

ردیاب های موتور سیکلت عمر درازی ندارند. در حقیقت به دلیل سهولت دزدی، آمار سرقت موتور از ماشین بیشتر است. همین آمار بالا باعث شد که مالکین به فکر استفاده از ردیاب بیفتند. استفاده از ردیاب شنوددار در موتورسیکلت هم مانند خودرو باعث می شود که در صورت سرقت به سرعت امکان ردیابی سارق فراهم شود. جی پی اس موتور را هم می توان به سادگی بر روی بدنه آن نصب کرد.

آیا استفاده از دستگاه ردیاب شنوددار قانونی است؟

اگر به متن قانون مراجعه کنیم متوجه قانونی بودن استفاده از ردیاب شنود دار می شویم. قانون صراحتا اعلام کرده است که اگر هدف استفاده از ردیاب تامین امنیت دارایی خود و پیشگیری از تجاوز به حریم شخصی باشد، دستگاه شنود کاملا قانونی است. در حقیقت شنود غیرقانونی زمانی اتفاق می افتد که شنود به معنای استراق سمع مکالمات دیگران و تجاوز به حریم شخصی آن ها باشد. بنابراین استفاده از ردیاب شنوددار کاملا قانونی و مجاز است.

دستگاه شنود ردیاب در جی پی اس

چگونه ردیاب شنوددار را نصب کنیم؟

اگر قصد خرید gps مغناطیسی خودرو با قابلیت شنود را دارید، باید بدانید که نصب ردیاب بسیار ساده است. پس از شارژ کردن یا اتصال ردیاب به منبع برق خودرو ( بسته به نوع ردیاب) کافی است اپلیکیشن ردیابی را بر روی گوشی خودتان نصب کنید. با کمک اپلیکیشن و گزینه هایی که در آن وجود دارد علاوه بر تعیین دقیق موقعیت خودرو می توان صدای داخل کابین را نیز به راحتی شنید.

آیا دستگاه ردیاب شنوددار به درد همه افراد می خورد؟

این سوال پاسخ مشخصی ندارد. در حقیقت اگر امنیت اتومبیل برای خریدار در اولویت بسیار زیادی قرار دارد استفاده از ردیاب شنوددار یا سایر فناوری ها پیشنهاد خوبی است. اما اگر خریداری می خواهد صرفا یک ردیاب تهیه کند، سایر جی پی اس ها نیز گزینه مناسبی به شمار می روند. در حقیقت خرید جی پی اس وابسته به نیاز کاربر صورت می گیرد. حتی در خرید جی پی اس به نحوه نصب آن نیز دقت کنید برای مثال نصب جی پی اس آهنربایی نظامی ساده از جی پی اس های سیمی است. بنابراین بهتر است خریدار با توجه به نیاز و انتظارات خود اقدام به خرید جی پی اس کند.

 دستگاه شنود ردیاب در ماشین

دستگاه شنود ردیاب شما را از همه جزئیات مطلع می کند

استفاده از دستگاه های شنود در گذشته بسیار دشوار بود. در آن زمان لازم بود که شما یک دستگاه شنود مستقل تهیه و در مکان مناسب نصب کنید. اما با وجود دستگاه شنود ردیاب ، امکان شنیدن مکالمات برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بسیار راحت شده است. کاربری آسان در کنار نصب راحت ردیاب باعث محبویت این نوع از جی پی اس های خودرو شده است .

در پایان مقاله پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید ردیاب شنوددار با شماره های اعلام شده در وب سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی آماده ارائه اطلاعات و راهنمایی شما هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا
سوالات متداول

کاربرد دستگاه شنود در ردیاب خودرو چیست؟

از ردیاب شنوددار می توان برای امنیت بیشتر اتومبیل استفاده کرد. در صورت سرقت با شنیدن مکالمه سارقین می توان محل خودرو را کشف کرد. همچنین برای مراقبت از کودکان و سالمندان نیز می توان از جی پی اس شنودار استفاده کرد. 

آیا استفاده از ردیاب شنوددار قانونی است؟

اگر ردیاب شنوددار را برای تامین امنیت به کار برده شود، ایرادی ندارد. قانون استفاده از شنود را در مواقعی که تجاوز به حریم دیگران باشد، ممنوع اعلام کرده است. 

آیا ردیاب شنودار برای همه افراد کاربرد دارد؟

کاربرد ردیاب شنوددار بسته به نیاز و انتظار مخاطب متفاوت است. در برخی موارد استفاده از یک جی پی اس ساده نیز می توان امنیت اموال و اشخاص را تامین کند. 

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *