جی پی اس خودرو

همه چیزهایی که درباره دستگاه شنود باید بدانید، معرفی انواع دستگاه شنود صدا

19601 بازديد
1399/05/11
دستگاه شنود ردیاب
کپی شد

زندگی در دنیای آشنا با تکنولوژی، امکانات متفاوت و تازه ای را به ما عرضه کرده است. امکاناتی که شاید تا سال های پیش آن ها را بسیار بی استفاده می دانستیم. یکی از دستگاه های دیجیتالی که در سال های اخیر کاربری های منحصر به فردی داشته، دستگاه شنود است. این دستگاه در حقیقت یک فناوری برای ضبط و ارسال صدا به گیرنده است و می تواند همه صداهای محیط را به درستی ذخیره و یا با کمک امواج ماهواره ای به گیرنده مورد نظر ارسال کند. یکی از باورهای اشتباهی که درباره دستگاه شنود وجود دارد، این است که کاربری آن را به موارد غیر قانونی مرتبط می دانند. در این مطلب به شما می گوییم که شنود دقیقا چه کاربردی دارد و بهترین مدل های آن برای نیاز شما کدام اند؟

دستگاه شنود ردیاب چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه شنود چیست؟ این سوالی است که با دیدن این مقاله به دهنتان رسیده است. بهتر است قبل از اینکه به سراغ دستگاه شنود ردیاب برویم، با عملکرد کلی جی پی اس آشنا شویم. جی پی اس پیشینه ای نظامی دارد و از قابلیت برقراری ارتباط با ماهواره جهت تعیین دقیق موقعیت برخوردار است. در حقیقت ماهواره هایی که به دور زمین می گردند، سیگنال های دستگاه جی پی اس را دریافت می کنند. این اطلاعات در ایستگاه های زمینی پردازش می شوند و امکان تعیین دقیق موقعیت را فراهم می کنند. فرایند همگام سازی اطلاعات ماهواره ای با گیرنده، در همه موقعیت یاب های ماهواره ای از جمله gps ماشین اتفاق می افتد و همین روند است که به شما می گوید که در کدام نقطه هستید و چقدر با نقطه جغرافیایی مورد نظر خود فاصله دارید.

ردیاب شنوددار، در حقیقت وسیله ای است که علاوه بر استفاده از سیستم موقعیت یاب، توانایی ضبط صدا به وسیله میکروفن را نیز دارد. این میکروفن بر عملکرد کلی دستگاه تاثیری نمی گذارد، اما می تواند صدای محیط را با کیفیت نسبتا خوبی ضبط کند و در صورت هماهنگی با یک منبع، در لحظه همه صداهای ضبط شده را به گیرنده برساند. این روزها دستگاه شنود استفاده های بسیاری در زندگی عادی و صنایع مختلف دارد.

کاربرد جی پی اس شنوددار، عکس دستگاه شنود

مهم ترین کاربردهای دستگاه شنود صدا که از آن ها بی خبرید

دستگاه شنود داخل ماشین یا سیستم شنود یک امکان کارآمد است که امنیت gps را تکمیل می کند. در حقیقت دامنه کاربرد این تکنولوژی بر خلاف تصور، بسیار وسیع است. برای مثال همانقدر که به کمک قابلیت شنود، در مواقع دشوار می توان از دور مراقب خودرو بود، می توان از آن برای پیگیری سارقان در جی پی اس نظامی نیز استفاده کرد و مطمئن بود که وظیفه استراق سمع و دریافت اطلاعات را به خوبی انجام می دهد.

در ادامه 3 کاربرد اصلی دستگاه شنود را در جی پی اس ماشین، ردیاب شخصی و موتورسیکلت بررسی می کنیم.

1- کاربرد دستگاه شنود ردیاب ماشین، مکالمات سارقین را با دستگاه شنود مخفی بشنوید

امنیت ردیاب ها زبانزد خاص و عام است. اگر خودرو به سرقت رود، می توان با کمک موقعیت یابی دقیق، سارقین را غافلگیر کرد. حال اگر امکان شنیدن مکالمه افرادی که در خودرو حضور دارند را داشته باشیم، موقعیت یابی و کشف مقصد نهایی سریع تر فراهم می شود.

همچنین اگر مالک در خودرو مورد حمله سارقین قرار بگیرد، به کمک مکالمات رد و بدل شده می توان افراد ناشناس را پیدا کرد. شنودهای به کاررفته در سیستم اتومبیل تنوع بسیاری دارند و کاربری های آنان ممکن است بسیار گسترده باشد. برای مثال اگر به دنبال یک دستگاه شنود مخفی هستید در بین انواع دستگاه شنود، ردیاب obd بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ردیاب دیاگی با قابلیت شنود، از کجا بفهمیم شنود کار گذاشته شده

2- استفاده از ردیاب شنوددار در موتورسیکلت ها

ردیاب های موتور سیکلت عمر درازی ندارند. در حقیقت به دلیل سهولت دزدی، آمار سرقت موتور از ماشین بیشتر است. همین آمار بالا باعث شد که مالکین به فکر استفاده از ردیاب بیفتند. استفاده از ردیاب شنوددار در موتورسیکلت امکان ردیابی سارق را به سرعت فراهم می کند. جی پی اس موتور را هم می توان به سادگی روی بدنه آن نصب کرد.

3- کاربرد شنود در ردیاب های شخصی، محافظت از عزیزترین اعضای خانواده

مهم ترین دغدغه ای که والدین کارمند درباره فرزندشان دارند، تامین امنیت آن ها در خانه است. چرا که نمی توانند همه ساعت های روز را کنار کودکان سپری کنند و از طرفی سپری کردن روز کاری با دلهره امنیت نداشتن کودک در خانه تقریبا غیرممکن است.

یکی از کارآمدترین راه حل ها در این شرایط، خرید انواع دستگاه شنود است. دستگاه شنود و ردیاب مخفی کودک با ارسال کوچکترین صداها و موقعیت های مکانی، به شما کمک می کند که نگرانی از خانه نداشته باشید. زیرا در صورت احساس خطر می توانید به موقع از آن آگاه و خود را به فرزندتان برسانید.

این قابلیت برای سالمندان نیز بسیار کاربردی است. اگر سالمندی به دلیل بیماری یا ناتوانی نتواند به تنهایی از پس مشکلات به وجود آمده بربیاید، مراقبین به کمک ردیاب شنوددار از وضعیت او مطلع می شوند. جالب است بدانید ردیاب های شنوددار قابلیتی دارند که به کمک آن می توان با صاحب ردیاب صحبت کرد. این مکالمه بدون نیاز به تماس تلفنی اتفاق می افتد.

دستگاه ردیاب شنوددار برای سالمندان، نحوه پيدا كردن شنود در منزل

آیا استفاده از دستگاه ردیاب شنوددار قانونی است؟

یکی از مهم ترین نظراتی که درباره استفاده از شنود میان مردم وجود دارد، غیرقانونی بودن آن است. اما اگر سری به بندهای قانونی بزنید، متوجه می شوید که قانون اعلام کرده اگر هدف استفاده از ردیاب، تامین امنیت دارایی خود و پیشگیری از تجاوز به حریم شخصی باشد، دستگاه شنود کاملا قانونی است. در حقیقت شنود غیرقانونی زمانی اتفاق می افتد که شنود به معنای استراق سمع مکالمات دیگران و تجاوز به حریم شخصی آن ها باشد. با توجه به این موضوع خرید ردیاب شنوددار کاملا قانونی و مجاز است. بنابراین جاسازی دستگاه شنود در ماشین با توجه به اهداف گفته شده منع قضایی ندارد.

آیا دستگاه ردیاب قانونی است

کدام مدل ردیاب شنوددار به صرفه تر است؟

انتخاب مدل مناسب شنود و یا دستگاه های ردیاب مجهز به ضبط صدا، کار نسبتا ساده ای است. تنها کافی است نیاز خود را بشناسید و بر مبنای آن خرید کنید.

1- مخفی ترین شنود برای خودرو

اگر به دنبال خرید یک ردیاب مخفی شنوددار برای اتومبیل خود هستید، ردیاب فندکی می تواند یک انتخاب درست باشد. این ردیاب، درست در محل قرار گرفتن فندکی جای می گیرد. نکته مهمی که این ردیاب را به یک محصول متمایز تبدیل می کند، این است که ردیاب فندکی شنوددار کاملا مخفی است و در حقیقت هیچکس به جز شما متوجه وجود آن در خودرو نخواهد شد.

ردیاب مخفی ماشین با شنود، کار گذاشتن میکروفن مخفی

2- ردیاب شنوددار با قابلیت حمل و نقل آسان

یکی دیگر از محصولات ردیابی و شنود، ردیاب شخصی است. این ردیاب می تواند یک محافظ بی نظیر برای کودکان، سالمندان و حیوانات خانگی شما باشد. ردیاب شخصی بهترین ویژگی های ردیاب های شنوددار قابل حمل را دارد. در حقیقت این ردیاب بسیار سبک و در ابعاد متناسب به بازار عرضه شده و می تواند یک همراه همیشگی در کیف، جیب، گاوصندوق و کیف مدارک مهم و یا بر قلاده حیوانات خانگی باشد.

3- بهترین شنود با قابلیت ارسال پیام

حتی اگر به صداهای ارسال شده از دستگاه شنود حساسیت بالایی داشته باشید، باز هم ممکن است در ساعاتی از روز کنترل کردن آن را فراموش کنید. بهترین راه برای این مشکل این است که ردیاب های شنودداری را انتخاب کنید که تغییرات را به صورت پیام برای شما ارسال می کنند. ردیاب های مغناطیسی شنوددار دارای این قابلیت هستند و به محض روشن یا خاموش شدن اتومبیل شما را از این اتفاق آگاه خواهند کرد.

ردیاب شنوددار مغناطیسی خودرو

چگونه ردیاب شنوددار را نصب کنیم؟

نصب ردیاب شنوددار بسیار ساده است. پس از شارژ کردن یا اتصال ردیاب به منبع برق خودرو (بسته به نوع ردیاب)، کافی است اپلیکیشن ردیابی را روی گوشی نصب کنید. با کمک اپلیکیشن و گزینه هایی که در آن وجود دارد، علاوه بر تعیین دقیق موقعیت خودرو می توان صدای داخل کابین را نیز به راحتی شنید. برای استفاده از اطلاعات شنود نیز باید کارت حافظه را از دستگاه خارج و صدای ضبط شده را به یک دستگاه مطمئن منتقل کنید.

خرید دستگاه شنود بهتر است یا کار گذاشتن میکروفن مخفی؟

این سوال پاسخ مشخصی ندارد. اگر امنیت اتومبیل برای خریدار اولویت بسیار زیادی داشته باشد، استفاده از ردیاب شنوددار یا سایر فناوری های ضبط صدا پیشنهاد خوبی است. در حقیقت ردیاب های مجهز به شنود می توانند با توجه به نیاز شما، کاربری های متفاوتی داشته باشند.

با خرید دستگاه شنود ردیاب از همه چیز مطلع شوید

استفاده از دستگاه های شنود در گذشته بسیار دشوار بود. در آن زمان لازم بود که شما یک دستگاه شنود مستقل تهیه و در مکان مناسب نصب کنید. اما با وجود دستگاه شنود ردیاب، امکان شنیدن مکالمات برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بسیار راحت شده است.

در صورتیکه شما نیز قصد خرید یک ردیاب شنود با کیفیت را دارید برای اطلاع از  قیمت دستگاه شنود داخل ماشین و بررسی ویژگی‌های این دستگاه با شماره تلفن 28426383 – 021 تماس بگیرید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی آماده ارائه مشاوره رایگان و اطلاعات کامل به شما در زمنیه انوع دستگاه شنود هستند.

سوالات متداول مشتریان

01کاربرد دستگاه شنود در ردیاب خودرو چیست؟

از ردیاب شنوددار می توان برای امنیت بیشتر اتومبیل استفاده کرد. در صورت سرقت با شنیدن مکالمه سارقین می توان محل خودرو را کشف کرد. همچنین برای مراقبت از کودکان و سالمندان نیز می توان از جی پی اس شنودار استفاده کرد. 

02آیا استفاده از ردیاب شنوددار قانونی است؟

اگر ردیاب شنوددار را برای تامین امنیت به کار برده شود، ایرادی ندارد. قانون استفاده از شنود را در مواقعی که تجاوز به حریم دیگران باشد، ممنوع اعلام کرده است. 

03آیا ردیاب شنودار برای همه افراد کاربرد دارد؟

کاربرد ردیاب شنوددار بسته به نیاز و انتظار مخاطب متفاوت است. در برخی موارد استفاده از یک جی پی اس ساده نیز می توان امنیت اموال و اشخاص را تامین کند. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4.3 از 83 رای

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام ممنون از توضیحاتتون.
  دستگاه شنود قابلیت ارسال صداها به صورت زنده رو داره؟ یا فقط صدا هارو ظبط میکنه؟ در مورد قیمت این دستگاه ها هم یه توضیحی بدین لطفا
  ممنون از شما

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام سهیل عزیز
   بله با استفاده از دستگاه شنود شما می توانید به صورت زنده صداهای داخل کابین خودرو را شنود کنید. ردیاب های دارای حافظه داخلی امکان ضبط صداها را هم دارند. ردیاب مخفی فندکی چون درون کابین خودرو نصب می شود یکی از بهترین گزینه ها برای شنود زنده و ضبط صدای درون خودرو است. برای اطلاع از قیمت دستگاه ها هم کافی است به صفحه ردیاب مورد نظر مراجعه کنید یا با شماره های فروش: 09102220917 – 28429343 – 28426383 – 021 تماس بگیرید.

 2. سلام خسته نباشید
  من و شوهرم هر دو کارمند هستیم و تمام طول روز مجبوریم بچه هارو توی خونه تنها بزاریم. می خواستم بدونم با استفاده از دستگاه شنود میشه از راه دور وضعت بچه هارو چک کرد؟ آیا دستگاه شنود قابلیت ردیابی هم داره که بدونیم بچه ها از خونه خارج شدن یا نه؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام ممنون از شما خانم قنبری
   پیشنهاد ما به شما استفاده از ردیاب کودک و سالمندان است. این ردیاب یک جی پی اس همراه کوچک است که علاوه بر امکان ردیابی دقیق و شنود، به کودک شما اجازه می دهد در صورت احساس خطر یا نیاز با شما تماس برقرار کند و یا پیامک کمک ارسال نماید. این دستگاه ها بهترین گزینه برای والدینی مانند شما هستند که در طول روز کنار فرزند دلبند خود حضور ندارند.

 3. سلام من به یک دستگاه شنود برای ماشینم نیاز دارم. اما ماشینم سیم کشی پیچیده ای داره و نمی تونم هیچ چیزی رو به سیستم برقی ماشین اضافه کنم. راهی هست که جی پی اس رو بدون نیاز به سیم پیچی نصب کرد؟ جی پی اس اختلالی توی دستگاه های دیگه ماشین ایجاد نمیکنه؟ ممنونم میشم اگر راهنمایی کنین

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام رضا عزیز
   بهترین گزینه برای ماشین هایی که سیستم برقی پیچیده ای دارند استفاده از جی پی اس مغناطیسی است. این ردیاب ها بدون نیاز سیم کشی در قسمت های مختلف مثل زیر ماشین نصب می شوند. جی پی اس مغناطیسی قابلیت شنود و ظبط مکالمات درون کابین را هم دارد. بنابراین می توانید به عنوان یک دستگاه شنود از آن استفاده کنید. ردیاب های مخفی فندکی هم گزینه های دیگه ای هستند که کاملا مانند شارژر فندکی خودرو عمل می کنند و هیچ اختلالی در سیستم برقی ماشین به وجود نمی آورند.

 4. برای شنود صدا در خودرو که بتونیم باهاش در موقع دزدی صدای داخل ماشین رو بشنویم ردیاب بخریم بهتره یا دستگاه شنود صدا؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   اگر قصد شما از خرید دستگاه شنود صدا برای ماشین مراقبت و تامین امنیت خودروست پیشنهاد ما خرید دستگاه ردیاب مجهز با قابلیت شنود است. ردیاب‌های خودرو به غیر از شنود امکانات دیگری مانند برخورداری از فناوری جی پی اس، دکمه ارسال پیام‌های اضطراری، قابلیت مخفی شدن و ارسال موقعیت جغرافیایی خودرو دارند که از سرقت وسیله نقلیه پیشگیری می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تلفن 28426383 – 021 تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات بیشتری در زمینه با دستگاه های ردیاب در اختیار شما قرار دهند.

 5. دستگاه ردیاب و شنود خودرو رو چند ماه پیش از مجموعه شما خریداری کردم. سه هفته پیش که قصد دزدی ماشینم رو داشتن خیلی سریع برام پیامک ارسال شد و تونستم خودم رو به ماشین برسونم و از راه دور کنترلش کنم. واقعا ازتون ممنونم

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست عزیز
   واقعا از اینکه موفق به محافظت از خودروی خود شدید خوشحالیم. از شما ممنونیم که تجربه‌تان را با ما به اشتراک گذاشتید و امیدواریم که دیگر شاهد چنین اتفاق‌هایی نباشید.