همه چیز درباره نحوه پيدا كردن دستگاه شنود

نحوه پيدا كردن دستگاه شنود

امروزه دغدغه افراد برای حفظ حریم شخصی بیشتر شده است. برخی افراد سودجو با نیات پلید اقدام به نصب دستگاه شنود می کنند. محل زندگی و اتومبیل از جمله مکان های نصب دستگاه شنود است. در این مقاله می خواهیم به بررسی نحوه پیدا کردن دستگاه شنود بپردازیم. در ادامه همراه جی پی اس خودرو، مرجع خرید جی پی اس ماشین باشید.

یک سوال مهم؛ آیا شنود قانونی است؟

پیش از اینکه به سراغ پیدا کردن دستگاه شنود برویم، باید به یک سوال مهم و قانونی پاسخ دهیم. بر اساس متن صریح قانون نصب دستگاه شنود و شنود صدای دیگران تجاوز به حریم شخصی آن ها محسوب می شود. متخلفین نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. اما در برخی موارد افراد از دستگاه شنود برای امنیت خود استفاده می کنند. در مواقعی که دستگاه شنود برای امنیت شخصی استفاده شود، استفاده از آن منع قانونی ندارد. 

نحوه پيدا كردن دستگاه شنود

از کجا متوجه شویم که دستگاه شنود در منزل یا اتومبیل ما کارگذاشته شده است؟

در برخی اوقات فرد متوجه مواردی می شود که می تواند نشانه ای از نصب دستگاه شنود باشد. یکی از اولین نشانه های نصب دستگاه شنود، به هم ریختگی ماشین یا خودرو است. همان طور که اشاره کردیم ماشین و خودرو از رایج ترین مکان های نصب دستگاه شنود است. همچنین در برخی موارد خش خش صدای تلفن می تواند نشانه ای از شنود باشد. بنابراین هیچ وقت از بهم ریختگی محل کار، محل زندگی و اتومبیل خود به راحتی عبور نکنید. این مساله خصوصا درباره نحوه پيدا كردن شنود در منزل اهمیت زیادی دارد. 

چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم ؟ 

گاهی اوقات فرد متوجه علائم شنود در خانه می شود. در حقیقت نشانه هایی از ورود غیرقانونی، بهم ریختگی خانه یا مسائل از این دست را می توان از نشانه های نصب دستگاه شنود دانست. در این مواقع بایستی به یافتن راه هایی برای پیدا کردن دستگاه شنود بپردازیم. برای پیدا کردن دستگاه شنود راه های مختلفی وجود دارد. استفاده از تلفن همراه و دستگاه های پیشرفته تر می توان ردیاب را به راحتی پیدا کرد. در ادامه نحوه پيدا كردن دستگاه شنود را بررسی می کنیم: 

1- همه جا را به خوبی چک کنید

در اولین اقدام اگر متوجه شنود صدای خودتان شده اید، باید همه جا را چک کنید. دستگاه هایی مانند ردیاب شخصی ، دستگاه شنود و انواع جی پی اس اندازه کوچکی دارند. در حقیقت این دستگاه ها را به راحتی می توان در هر نقطه ای پنهان کرد.  تمامی نقاط منزل را بررسی کنید. خودرو خود را نیز کاملا بررسی کنید. زیر داشبورد و صندلی ها محتمل ترین مکان ها برای نصب دستگاه شنود است. بنابراین حتما همه جا را به خوبی بررسی کنید. 

چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم

2- از ابزارهای پیشرفته برای پيدا كردن دستگاه شنود استفاده کنید

برای اطمینان بیشتر می توانید از دستگاه های پیشرفته برای پیدا کردن شنود استفاده کنید. این دستگاه ها با ارسال امواج الکترومغناطیس به پیدا کردن دستگاه شنود کمک می کنند. با نزدیک شدن ردیاب به دستگاه شنود صدای سوت می شنوید و به این ترتیب به راحتی می توانید دستگاه شنود جاسازی شده را پیدا کنید. 

3- با موبایل هم می توانید دستگاه شنود را پیدا کنید

هنگام نصب جی پی اس، نصب دستگاه شنود و سایر وسایل امنیتی معمولا دستگاه شروع به ساطع کردن امواج مغناطیسی می کند. از آنجا که دسترسی به ابزارهای پیشرفته برای پیدا کردن و خنثی سازی این دستگاه ها در دسترس همگان نیست، می توان از راه هاي ساده تری برای پيدا كردن دستگاه شنود استفاده کنیم. یکی از انواع روش پيدا كردن دستگاه شنود استفاده از تلفن همراه است. با نصب اپلیکیشن هایی مانند Hidden Camera Detector می توان امواج مربوط به دستگاه شنود را پیدا کرد. استفاده از این روش البته به نسبت دستگاه های پیشرفته تر معایبی هم دارد. برای مثال قدرت تلفن همراه بسیار محدود است و نمی تواند مانند یک دستگاه حرفه ای محل دستگاه شنود را پیدا کند.  

استفاده از موبایل یکی از راه هاي پيدا كردن دستگاه شنود

اگر دستگاه شنود پیدا نشد چه کنیم؟

در برخی موارد ممکن است موفق به پیدا کردن دستگاه شنود نشویم. در این مواقع می توانیم از دستگاه ضد شنود استفاده کنیم. این دستگاه با ایجاد نویزهای مزاحم امکان شنود را محدود می کند. در این زمان فرآیند دچار اختلال شده و نمی توان به صورت عادی صدا را شنود کرد. دستگاه های ضد ردیاب و ضد شنود البته قیمت بالایی دارند. همچنین در بسیاری از مواقع برای تهیه آن ها نیاز به اخذ مجوزهای قانونی است. 

پیشگیری بهتر از درمان؛ 3 نکته ساده برای جلوگیری از نصب دستگاه شنود

معمولا همه افراد پس از اینکه متوجه علائم شنود در خانه می شوند، به سراغ پیدا کردن دستگاه شنود می روند. در بسیاری از مواقع پيدا كردن دستگاه شنود چندان راحت نیست. به همین دلیل پیشگری از نصب شنود می تواند راه حل بسیار بهتری باشد. در ادامه بهترین راه های مقابله با نصب دستگاه شنود در منزل را بررسی می کنیم. 

1- همیشه درها را قفل کنید

فرقی نمی کند در خانه یا اتومبیل خود باشید، سعی کنید همیشه درها را قفل کنید. باز گذاشتن در خودرو حتی برای چند دقیقه فرصت را برای نصب دستگاه شنود در اختیار سودجویان قرار می دهد. در حقیقت مراقبت همیشگی از خانه، اتومبیل و دیگر مکان هایی که افراد به آن رفت و آمد دارند، بهترین راه جلوگیری از نصب دستگاه شنود است. به همین دلیل حتی یک لحظه هم نباید غافل از خانه و اتومبیل شویم. 

قفل کردن درها برای جلوگیری از نصب دستگاه شنود

2- خودرو را در جاهای خلوت پارک نکنید

نصب انواع ردیاب آهنربایی، دستگاه شنود و سایر جی پی اس ها چندان دشوار نیست. در حقیقت با غفلت افراد به راحتی می توان این دستگاه ها را نصب کرد. معمولا خودرو نیز بیشتر مورد طمع افراد سودجو قرار می گیرد.پارک کردن خودرو در مکان های خلوت فرصت را به سودجویان می دهد تا دستگاه شنود را نصب کنند. پارک کردن خودرو در جاهای مطمئن علاوه بر امنیت بیشتر باعث جلوگیری از نصب دستگاه شنود می شود. معمولا پارکینگ های یا خیابان خلوت بهترین جا برای عملی کردن نیات پلید سوجویان است. 

3- نصب دزدگیر امنیت را افزایش می دهد

امروز انواع و اقسام دزدگیرها برای منازل و اتومبیل های شخصی وجود دارد. پیشنهاد می کنیم برای امنیت بیشتر و جلوگیری از نصب هر گونه دستگاه اضافی حتما سطح امنیت منزل وماشین خود را افزایش دهید. امروز با کمک دزدگیرهای ماهواره ای می توان به خوبی و از راه دور همه چیز را تحت کنترل نگه داشت. با کمک دزگیر می توان به راحتی متوجه ورود افرادی با قصد نصب دستگاه شنود شد. در حقیقت دزدگیر در پیشگیری از نصب دستگاه شنود کمک زیادی می کند. 

راه های جلوگیری از نصب دستگاه شنود

دستگاه شنود، وجه مثبتی که دیده نمی شود 

در این مقاله به بررسی دستگاه شنود و نحوه پیدا کردن آن پرداختیم. سعی کردیم با بررسی جنبه های مختلف شنود به سوالا چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم پاسخ دهیم. در انتها باید بر این نکته تاکید کنیم که دستگاه شنود الزما وسیله نامناسبی نیست. در حال حاضر برخی ردیاب ها مثل جی پی اس شنوددار با استفاده از دستگاه شنود امنیت کاملی را برای خودرو به همراه می آورند. در حقیقت این ردیاب های شنوددار می توانند امنیت کامل اتومبیل ها و اشخاص را تامین کنند. در حقیقت همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم استفاده از ردیاب شنود دار یا دستگاه شنود برای تامین امنیت و حفظ حریم شخصی افراد هیچ گونه منع قانونی ندارد. این دستگاه ها می تواند امنیت بیشتری نیز برای افراد ایجاد کنند. در انتها پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع جی پی اس با همکاران ما در جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. کارشناسان بخش فروش و پشتیبانی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.  

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4 از 31 رای
سوالات متداول

از کجا بفهمیم در خانه دستگاه شنود وجود دارد؟

متاسفانه برخی افراد با نیات پلید اقدام به کار گذاشتن دستگاه شنود در خانه می کنند. چک کردن تمامی قسمت های خانه، استفاده از اپلیکیشن های موبایل و دستگاه های پیشرفته می توان از راه های پیدا کردن دستگاه شنود دانست. در مقاله توضیحات دقیق تری را درباره پيدا كردن دستگاه شنود ارائه کرده ایم. 

آیا نصب دستگاه شنود قانونی است؟

بر اساس متن صریح قانون، شنود صدای محیط با هدف تجسس و تجاوز به حریم شخصی دیگران غیر قانونی بوده و جرم تلقی می شود. اما نصب دستگاه شنود در حریم شخصی به منظور تامین امنیت مانعی ندارد. 

چگونه از نصب دستگاه شنود جلوگیری کنیم؟

دستگاه شنود را می توان در خانه یا اتومبیل پنهان کرد. برای پیش گیری و جلوگیری از نصب دستگاه شنود بایستی تمامی نکات امنیتی را رعایت کرد. در مقاله مرتبط توضیحاتی بیشتری درباره رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از نصب دستگاه شنود ارائه کرده ایم. 

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سمیه ساعدی

  سلام
  اپلیکیشنا واقعا می تونن جای شنود رو بفهمن؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام ممنون از همراهیتون
   بله با کمی جستجو اپلیکیشن هایی رو پیدا می کنید که این قابلیت رو دارند.

 2. صابر حسینی

  ممنون از مطلب خوبتون. من یه دستگاه شنود برای ماشینم میخوام. راهنماییم میکنید؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست عزیز
   ممنون از شما که همراه این مطلب بودید. دستگاه های ردیابی که در فروشگاه ما به فروش می رسن مجهز به شنود هم هستن. برای اینکه پاسخ دقیق تری برای پرسش هاتون پیدا کنید با شماره 02128426383 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش فروش شما رو راهنمایی کنن.

 3. سلام وقت بخیر. آیا شنودی وجود داره برای ماشین که مخفی باشه و چراغ یا علامتی نداشته باشه؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام وقت بخیر
   جی پی اس مخفی فندکی خودرو می تونه محصول مناسبی برای شما باشه.

 4. مینو صفایی

  ببخشید شنودا در لحظه فقط صد رو میفرستن؟ امکان ضبط ندارن؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست گرامی
   دستگاه های شنود انواع و قابلیت های متفاوتی دارن. بعضی از دستگاه های شنود دار امکان ضبط مکالمه رو هم دارند. برای مثال انواع ردیاب عرضه شده در جی پی اس خودرو مجهز به امکان ضبط هم هستند.

 5. المیرا بحرانی

  شنودی که تو ماشین وصل شه هم همینطوره یا فقط شنود خانگی؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست گرامی
   به طور معمول شنودها چراغ ها یا سیگنال های مشابهی دارند.