همه چیز درباره نحوه پيدا كردن دستگاه شنود

نحوه پيدا كردن دستگاه شنود

امروزه دغدغه افراد برای حفظ حریم شخصی بیشتر شده است. برخی افراد سودجو با نیات پلید اقدام به نصب دستگاه شنود می کنند. محل زندگی و اتومبیل از جمله مکان های نصب دستگاه شنود است. در این مقاله می خواهیم به بررسی نحوه پیدا کردن دستگاه شنود بپردازیم. در ادامه همراه جی پی اس خودرو باشید.

یک سوال مهم؛ آیا شنود قانونی است؟

پیش از اینکه به سراغ پیدا کردن دستگاه شنود برویم، باید به یک سوال مهم و قانونی پاسخ دهیم. بر اساس متن صریح قانون نصب دستگاه شنود و شنود صدای دیگران تجاوز به حریم شخصی آن ها محسوب می شود. متخلفین نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. اما در برخی موارد افراد از دستگاه شنود برای امنیت خود استفاده می کنند. در مواقعی که دستگاه شنود برای امنیت شخصی استفاده شود، استفاده از آن منع قانونی ندارد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با جی پی اس خودرو به صفحه خرید جی پی اس ماشین مراجعه بفرمایید.

نحوه پيدا كردن دستگاه شنود

از کجا متوجه شویم که دستگاه شنود در منزل یا اتومبیل ما کارگذاشته شده است؟

در برخی موارد مواردی وجود دارد که می تواند نشانه ای از نصب دستگاه شنود باشد. یکی از اولین نشانه های نصب دستگاه شنود، به هم ریختگی ماشین یا خودرو است. همان طور که اشاره کردیم ماشین و خودرو از رایج ترین مکان های نصب دستگاه شنود است. همچنین در برخی موارد خش خش صدای تلفن می تواند نشانه ای از شنود باشد. بنابراین هیچ وقت از بهم ریختگی محل کار، محل زندگی و اتومبیل خود به راحتی عبور نکنید.

3 راه پیدا کردن دستگاه شنود

برای پیدا کردن دستگاه شنود راه های مختلفی وجود دارد. استفاده از تلفن همراه و دستگاه های پیشرفته تر می توان ردیاب را به راحتی پیدا کرد.

1- همه جا را به خوبی چک کنید

در اولین اقدام اگر متوجه شنود صدای خودتان شده اید، باید همه جا را چک کنید. تمامی نقاط منزل را بررسی کنید. معمولا دستگاه شنود کوچک است و در همه جا می توان آن را پنهان کرد. خودرو خود را نیز کاملا بررسی کنید. زیر داشبورد و صندلی ها محتمل ترین مکان ها برای نصب دستگاه شنود است. بنابراین حتما همه جا را به خوبی بررسی کنید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با محصولات جی پی اس خودرو به صفحه ردیاب شخصی مراجعه بفرمایید.

چک کردن خانه برای پيدا كردن دستگاه شنود

2- از دستگاه پیشرفته پیدا کردن شنود استفاده کنید

برای اطمینان بیشتر می توانید از دستگاه های پیشرفته برای پیدا کردن دستگاه شنود استفاده کنید. این دستگاه ها با ارسال امواج الکترومغناطیس به پیدا کردن دستگاه شنود کمک می کنند. با نزدیک شدن ردیاب به دستگاه شنود صدای سوت می شنوید و به این ترتیب به راحتی می توانید دستگاه شنود جاسازی شده را پیدا کنید.

3- با موبایل هم می توانید دستگاه شنود را پیدا کنید

یکی دیگر از راه های پیدا کردن دستگاه شنود تلفن همراه است. با نصب اپلیکیشن هایی مانند Hidden Camera Detector می توان امواج مربوط به دستگاه شنود را پیدا کرد. استفاده از این روش البته به نسبت دستگاه های پیشرفته تر معایبی هم دارد. برای مثال قدرت تلفن همراه بسیار محدود است و نمی تواند مانند یک دستگاه حرفه ای محل دستگاه شنود را پیدا کند.  پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با نصب ردیاب به صفحه نصب جی پی اس مراجعه بفرمایید.

استفاده از موبایل برای پیدا کردن دستگاه شنود

اگر دستگاه شنود پیدا نشد چه کنیم؟

در برخی موارد ممکن است موفق به پیدا کردن دستگاه شنود نشویم. در این مواقع می توانیم از دستگاه ضد شنود استفاده کنیم. این دستگاه با ایجاد نویزهای مزاحم امکان شنود را محدود می کند. در این زمان فرآیند دچار اختلال شده و نمی توان به صورت عادی صدا را شنود کرد.

پیشگیری بهتر از درمان؛ 3 نکته ساده برای جلوگیری از نصب دستگاه شنود

پیدا کردن دستگاه شنود و شکایت کردن سختی ها و دردسرهای خاص خود را دارد. بهترین کار جلوگیری از نصب دستگاه شنود توسط افراد سودجو است. در ادامه 3 نکته ساده برای مراقبت بهتر و جلوگیری از نصب دستگاه شنود را بررسی می کنیم.

1- همیشه درها را قفل کنید

فرقی نمی کند در خانه یا اتومبیل خود باشید، سعی کنید همیشه درها را قفل کنید. باز گذاشتن در خودرو حتی برای چند دقیقه فرصت را برای نصب دستگاه شنود در اختیار سودجویان قرار می دهد. بنابراین رعایت نکات ایمنی موجب عدم نصب دستگاه شنود و امنیت بیشتر ما می شود.

قفل کردن درها برای جلوگیری از شنود

2- خودرو را در جاهای خلوت پارک نکنید

پارک کردن خودرو در مکان های خلوت فرصت را به سودجویان می دهد تا دستگاه شنود را نصب کنند. پارک کردن خودرو در جاهای مطمئن علاوه بر امنیت بیشتر باعث جلوگیری از نصب دستگاه شنود می شود. معمولا پارکینگ های یا خیابان خلوت بهترین جا برای عملی کردن نیات پلید سوجویان است. برای آشنایی با انواع محصولات جی پی اس خودرو می توانید به صفحه ردیاب آهنربایی مراجعه بفرمایید.

3- نصب دزدگیر امنیت را افزایش می دهد

امروز انواع و اقسام دزدگیرها برای منازل و اتومبیل های شخصی وجود دارد. پیشنهاد می کنیم برای امنیت بیشتر و جلوگیری از نصب هر گونه دستگاه اضافی حتما سطح امنیت منزل وماشین خود را افزایش دهید. امروز با کمک دزدگیرهای ماهواره ای می توان به خوبی و از راه دور همه چیز را تحت کنترل نگه داشت.

راه های جلوگیری از نصب دستگاه شنود

دستگاه شنود ابزاری که می تواند موثر هم باشد

در این مقاله به بررسی دستگاه شنود و نحوه پیدا کردن آن پرداختیم. در انتها باید بر این نکته تاکید کنیم که دستگاه شنود الزما وسیله بدی نیست. در حال حاضر برخی ردیاب ها مثل جی پی اس شنوددار با استفاده از دستگاه شنود امنیت کاملی را برای خودرو به همراه می آورند. در انتها پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع جی پی اس با همکاران ما در جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. کارشناسان بخش فروش و پشتیبانی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.