جی پی اس خودرو

خودرو سرقتی چگونه کشف می شود؟ بررسی مراحل پیگیری سرقت خودرو

5858 بازديد
1399/04/19
پیگیری سرقت خودرو
کپی شد

سرقت اتومبیل یک خطر همیشگی برای مالک خودرو است. خطر از دست اتومبیل و هزینه های زمانی و مادی بعدی آن بسیار نگران کننده است. جدای از رعایت نکات امنیتی و پیشگیرانه برای جلوگیری از سرقت ماشین، معمولا اطلاع کمی درباره مراحل پیگیری سرقت اتومبیل وجود دارد. در این مقاله می خواهیم به بررسی مراحل پیگیری سرقت خودرو بپردازیم. در ادامه همراه gpskhodro، مرجع خرید جی پی اس خودرو در ایران باشید.

سرقت خودرو، زنگ خطری که به صدا درآمده است  

آمارها در سال های اخیر، خبر از افزایش چشمگیر سرقت خودرو دارد. در حقیقت باید بگوییم زنگ خطر سرقت خودرو به صدا درآمده است . به همین دلیل افراد بایستی بیشتر مراقب اتومبیل خود باشند. از طرف دیگر آشنایی با نحوه سرقت و پیشگیری از آن نیز تقش بسزایی دارد. در ادامه مراحل پیگیری اتومبیل سرقت شده را گام به گام با هم بررسی می کنیم. 

بلافاصله پس از سرقت با پلیس تماس بگیرید

اولین لحظات پس از سرقت خودرو برای همه افراد سخت است. بسیاری از افراد نمی توانند آرامش خود را حفظ کنند و به شدت هیجانی می شوند. باید به خاطر داشته باشیم در برخی موارد و با وجود رعایت تمام موارد امنیتی امکان سرقت اتومبیل وجود دارد. بهترین کاری که پس از سرقت خودرو می توان انجام داد، تماس با پلیس است. هر چقدر زودتر بتوانیم پلیس را در جریان سرقت قرار دهیم امکان پیدا کردن خودرو مسروقه بیشتر است.

مراحل پیگیری سرقت خودرو

دوربین ها را چک کنید و از محلی ها سوال کنید

معمولا پس از سرقت چنان دچار استرس می شویم که فرصت اقدام موثر را از دست می دهیم. پس از اینکه پلیس را در جریان سرقت گذاشتیم، می توان اطراف محل را به دقت بررسی کرد. یکی از مهم ترین ابزارهای که می تواند به ما کمک کند، دوربین های مداربسته محل سرقت است. معمولا سوپرمارکت ها یا مغازه های اطراف از دوربین مداربسته استفاده می کنند. به این ترتیب می توان با کمک گرفتن از این افراد اطلاعات دوربین را چک کرد. از طرف دیگر پرس و جو از افراد ساکن محل هم راهگشا است. آن ها ممکن است سارق را دیده باشند و یا از روی صحبت شان بتوان ردپایی از سارق پیدا کرد.

خودرو سرقتی چگونه کشف می شود

بهتر است یک نکته مهم درباره فیلم ها دوربین مداربسته را به خاطر داشته باشیم. بیشتر این دوربین ها توسط افراد و به صورت خصوصی نصب می شوند. اگر آن ها تمایلی به همکاری نداشته باشند نمی توان اطلاعات این دوربین ها را به دست آورد. بنابراین بهتر است کاملا ماجرا را برایشان توضیح دهیم و در صورت لزوم همراه با پلیس و مجوز قانونی، درخواست دریافت فیلم های ضبط شده را ارائه دهیم.

جریمه های رانندگی؛ بی احتیاطی سارقان را گرفتار می کند

معمولا سارقین در لحظات پس از سرقت به سرعت از محل فرار می کنند. در این بین امکان نادیده گرفتن قوانین بسیار بالا است. سارق ممکن است قوانینی مثل سرعت مجاز یا ممنوعیت عبور از چراغ قرمز را نادیده بگیرد. در بیشتر مکان ها دوربین های پلیس شماره پلاک را می خوانند و قبض جریمه صادر می کنند. با چک کردن آخرین قبض های جریمه می توان محل حدودی خودرو را پیدا کرد. این اطلاعات را در می توان در اختیار پلیس قرار داد و به این ترتیب یک گام به ماشین نزدیک تر شویم. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با محصولات جی پی اس خودرو، به صفحه ارزانترین ردیاب خودرو مراجعه بفرمایید.

اوراق چی ها، حلقه گمشده پیدا کردن اتومبیل سرقتی

در مکان های اوراق خودرو شاید بتوان ردی از خودرو به سرقت رفته را پیدا کنیم. معمولا سارقین پس از سرقت و برای ریسک کم تر بدنه خودرو را به اوراق چی ها می فروشند. سارقین با جدا کردن موتور، باتری و سایر قطعات ارزشمند و گران ریسک پیدا کردن ماشین را کم می کنند. بنابراین بهتر است در اولین فرصت به اوراق چی های اطراف شهر برویم و مشخصات خودرو را با آن ها در میان بگذاریم. همچنین می توان برای رفتن به سراغ اوراق چی ها می توان از پلیس هم کمک گرفت. برای اطلاع از انواع مدل های ردیاب می توانید به صفحه ردیاب obd مراجعه کنید.

چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم

خودروی سرقتی چگونه کشف میشود؟ 

پلیس شماره پلاک خودر مسروقه را به تمامی واحدهای مستقر اعلام می کند. به این ترتیب با مشاهده شدن شماره پلاک پلیس خودرو را متوقف خواهد کرد. از طرف دیگر اگر سارق قصد خروج از شهر را داشته باشد، پلاک اتومبیل در عوارضی های خارج شهر نیز چک می شود. به این ترتیب می توان سارق را به راحتی به دام انداخت. 

چگونه از سرقت ماشین جلوگیری کنیم؟

تا اینجا با یکدیگر نحوه پیگیری سرقت خودرو و کشف ماشین سرقتی را بررسی کردیم. اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. باید بدانیم که نصب جی پی اس آسان ترین و مطمئن ترین راه برای جلوگیری از سرقت و پیدا کردن اتومبیل است. ردیاب خودرو با ماهواره های در حال گردش به دور زمین ارتباط دائمی دارد. به کمک این ارتباط دائمی در هر نقطه ای می توان مکان دقیق خودرو را تعیین کرد. در حقیقت با استفاده از ردیاب بدون هیچ محدودیتی می توان خودرو را زیر نظر گرفت. در صورت به سرقت رفتن خودرو نیز به کمک اپلیکیشن یا یک پیامک می توان موقعیت دقیق خودرو را شناسایی کرد. جالب است بدانید برخی ردیاب های قابلیت های ویژه ای دارند. برای مثال اگر خودرو از محدوده ای مشخص خارج شود می توانند با پلیس تماس بگیرند و سرقت اتومبیل را گزارش کنند. همچنین به کمک ردیاب های پیشرفته می توان خودرو را از راه دور خاموش کرد.

جلوگیری از سرقت خودرو

آیا ردیاب بهترین راه حل ضد سرقت کردن اتومبیل است؟

استفاده از ردیاب بهترین راه پیدا کردن خودرو سرقتی است. ردیاب از پیشرفته ترین وسایل امنیتی است و به کمک ارتباط دائمی با ماهواره می توان امنیت اتومبیل را به راحتی تضمین کرد. در تمامی روش های امنیتی معمولا پس از سرقت اتومبیل کاری از دست مالک ساخته نیست اما با استفاده از ردیاب خودرو می توان پس از سرقت نیز اتومبیل را پیدا کرد و سارق را به دام انداخت.

پیش از به سرقت رفتن خودرو دست به کار شوید

در این مقاله سعی کردیم با بررسی مراحل پیگیری سرقت خودرو، به سوال خودروی سرقتی چگونه کشف میشود پاسخ دهیم. همچنین بهترین روش جلوگیری و پیگیری ماشین سرقت شده را نیز معرفی کردیم. رعایت نکات امنیتی به همراه استفاده از آخرین فناوری های ضد سرقت مثل ردیاب می توان اتومبیل را ما از گزند سارقین حفظ کند. از طرف دیگر حتی در صورت سرقت اتومبیل به کمک ردیاب و به راحتی می توان اتومبیل را پیدا کنیم. در انتهای مقاله پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع جی پی اس با شماره های اعلام شده در سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی پاسخگوی سوالات شما هستند.

سوالات متداول مشتریان

01در صورت سرقت اتومبیل چه کاری انجام دهیم؟

پس از به سرقت رفتن اتومبیل باید پلیس را در جریان بگذاریم. چک کردن دوربین های محل و پرس جو از افراد محلی از کارهای مهمی است که باید بلافاصله پس از سرقت اتومبیل انجام دهیم. 

02خودروی سرقتی چگونه کشف میشود؟

پس از اطلاع رسانی به پلیس، نیروی پلیس شماره پلاک خودرو سرقتی را به تمامی واحدها اعلام می کند. بنابراین بلافاصله پس از دیدن خودرو با شماره پلاک اعلام شده، اتومبیل متوقف و تحویل پلیس آگاهی می شود. 

03بهترین راه جلوگیری از سرقت ماشین چیست؟

خرید و نصب ردیاب خودرو بهترین راه برای جلوگیری از سرقت ماشین است. دزدگیرها و سایر وسایل ضد سرقت سرفا ابزارهایی برای جلوگیری هستند اما به کمک ردیاب می توانیم حتی در صورت سرقت ماشین بلافاصله مکان دقیق اتومبیل را پیدا کنیم. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4 از 4 رای

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. روزتون بخیر
  من از همه لوازم امنیتی قبلا استفاده کرده بودم و متاسفانه بازهم ماشینم به سرقت رفت. جی پی اس میتونه کاملا ماشین رو ضد سرقت کنه؟ چقدر باید برای نصب جی پی اس هزینه کنم؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   وقت بخیر یاسین جان
   خیلی متاسفیم برای تجربه بدی که قبلا داشتید. با استفاده از جی پی اس و ردیاب ماشین می توانید در هر زمانی از محل دقیق خودرو با خبر شوید. بنابراین دستگاه های ردیاب بهترین وسیله برای کشف خودرو بعد از سرقت هستند. اگر از ردیاب ماهواره ای پیشرفته استفاده کنید حتی می توانید از راه دور موتور خودرو را خاموش کنید. با استفاده از این دستگاه ها دیگر تجربه ناخوشایند سرقت خودرو را تجربه نخواهید کرد. برای مشاهده قیمت کافی است تا به صفحه ردیاب مورد نظر خود مراجعه کنید یا با شماره های فروش: 09102220917 – 28429343 – 28426383 – 021 تماس بگیرید.

 2. سلام ممنون از مطلب خوبتون
  من بعد از مدتی ماشینم رو پیدا کردم. ولی یه سری از وسایل ماشینم به سرقت رفته. راهی هست که بفهمم ماشینم چه مسیری رو طی کرده؟ و میشه این اطلاعات رو در اختیار پلیس قرار داد تا وسایلم رو پیدا کنند؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدین

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام شهاب عزیز
   در صورتی که جی پی اس روی خودرو نصب کرده باشید، اطلاعات تمام مسیرهایی که خودرو طی کرده است روی جی پی اس یا در پنل ذخیره شده است. بنابراین شما می توانید به تمام این اطلاعات با جزئیات دقیقی مثل زمان حرکت و توقف دسترسی داشته باشید. این اطلاعات رو می توانید در اختیار پلیس قرار دهید تا از آن برای پیدا کردن سارقان استفاده کنند. در صورتی که به راهنمایی های بیشتری نیاز داریدبا شماره های فروش: 09102220917 – 28429343 – 28426383 – 021 تماس بگیرید.

 3. امیررضا دلاوریان

  اگر ماشین دزدیده بشه و ردیاب هم داشته باشه چطوری میتونیم پیگیری کنیم؟ اصلا چطوری اطلاعات رو برای ما ارسال میکنه؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   باسلام. دوست عزیز از همراهی شما ممنونیم.
   در مورد سوال شما باید بگوییم که ردیاب‌ها در قسمت‌های مخفی ماشین جاگذاری می‌شوند. به همین دلیل در تمامی لحظاتی که ردیاب روشن است شما از طریق اپلیکشن‌های موبایل، پیامک و برنامه‌های مخصوص کامپیوتر از محدوده و موقعیت مکانی خودرو مطلع خواهید بود. ردیاب های فندکی و دیاگی از طریق برق خودرو و ردیاب‌های مغناطیسی از طریق باتری‌های بسیار قوی فعالیت می‌کنند. بنابراین خاموش شدن ردیاب هم تقریبا غیر ممکن است. در نظر داشته باشید هر چه ردیاب‌های پیشرفته‌تر باشند امکانات بیشتری هم خواهند داشت. برای مثال برخی از ردیاب‌ها به محض سرقت اطلاعات موقعیت مکانی را برای پلیس نیز گزارش می‌کنند.