خودرو سرقتی چگونه کشف می شود؟ بررسی مراحل پیگیری سرقت خودرو

مراحل پیگیری سرقت خودرو

سرقت اتومبیل یک خطر همیشگی برای مالک خودرو است. خطر از دست اتومبیل و هزینه های زمانی و مادی بعدی آن بسیار نگران کننده است. جدای از رعایت نکات امنیتی و پیشگیرانه برای جلوگیری از سرقت ماشین، معمولا اطلاع کمی درباره مراحل پیگیری سرقت اتومبیل وجود دارد. در این مقاله می خواهیم به بررسی مراحل پیگیری سرقت خودرو بپردازیم. در ادامه همراه جی پی اس خودرو باشید.

بلافاصله پس از سرقت با پلیس تماس بگیرید

اولین لحظات پس از سرقت خودرو برای همه افراد سخت است. بسیاری از افراد نمی توانند آرامش خود را حفظ کنند و به شدت هیجانی می شوند. باید به خاطر داشته باشیم در برخی موارد و با وجود رعایت تمام موارد امنیتی امکان سرقت اتومبیل وجود دارد. بهترین کاری که پس از سرقت خودرو می توان انجام داد، تماس با پلیس است. هر چقدر زودتر بتوانیم پلیس را در جریان سرقت قرار دهیم امکان پیدا کردن خودرو مسروقه بیشتر است.

مراحل پیگیری سرقت خودرو

پلیس چگونه خودرو سرقتی را پیدا می کند؟

پلیس شماره پلاک خودر مسروقه را به تمامی واحدهای مستقر اعلام می کند. به این ترتیب با مشاهده شدن شماره پلاک پلیس خودرو را متوقف خواهد کرد. از طرف دیگر اگر سارق قصد خروج از شهر را داشته باشد، پلاک اتومبیل در عوارضی های خارج شهری نیز چک می شود. به این ترتیب می توان سارق را به راحتی به دام انداخت. پیش از ادامه مقاله پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با انواع ردیاب به صفحه خرید جی پی اس خودرو مراجعه بفرمایید.

دوربین ها را چک کنید و از محلی ها سوال کنید

معمولا پس از سرقت چنان دچار استرس می شویم که فرصت اقدام موثر را از دست می دهیم. پس از اینکه پلیس را در جریان سرقت گذاشتیم، می توان اطراف محل را به دقت بررسی کرد. یکی از مهم ترین ابزارهای که می تواند به ما کمک کند، دوربین های مداربسته محل سرقت است. معمولا سوپرمارکت ها یا مغازه های اطراف از دوربین مداربسته استفاده می کنند. به این ترتیب می توان با کمک گرفتن از این افراد اطلاعات دوربین را چک کرد. از طرف دیگر پرس و جو از افراد ساکن محل هم راهگشا است. آن ها ممکن است سارق را دیده باشند و یا از روی صحبت شان بتوان ردپایی از سارق پیدا کرد.

خودرو سرقتی چگونه کشف می شود

بهتر است یک نکته مهم درباره فیلم ها دوربین مداربسته را به خاطر داشته باشیم. بیشتر این دوربین ها توسط افراد و به صورت خصوصی نصب می شوند. اگر آن ها تمایلی به همکاری نداشته باشند نمی توان اطلاعات این دوربین ها را به دست آورد. بنابراین بهتر است کاملا ماجرا را برایشان توضیح دهیم و در صورت لزوم همراه با پلیس و مجوز قانونی درخواست دریافت فیلم های ضبط شده را ارائه دهیم.

جریمه های رانندگی؛ بی احتیاطی سارقان را گرفتار می کند

معمولا سارقین در لحظات پس از سرقت به سرعت از محل فرار می کنند. در این بین امکان نادیده گرفتن قوانین بسیار بالا است. سارق ممکن است قوانینی مثل سرعت مجاز یا ممنوعیت عبور از چراغ قرمز را نادیده بگیرد. در بیشتر مکان ها دوربین های پلیس شماره پلاک را می خوانند و قبض جریمه صادر می کنند. با چک کردن آخرین قبض های جریمه می توان محل حدودی خودرو را پیدا کرد. این اطلاعات را در می توان در اختیار پلیس قرار داد و به این ترتیب یک گام به ماشین نزدیک تر شویم. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی و خرید انواع جی پی اس به صفحه ارزانترین ردیاب خودرو مراجعه بفرمایید.

اوراق چی ها، حلقه گمشده پیدا کردن اتومبیل سرقتی

در مکان های اوراق خودرو شاید بتوان ردی از خودرو به سرقت رفته را پیدا کنیم. معمولا سارقین پس از سرقت و برای ریسک کم تر بدنه خودرو را به اوراق چی ها می فروشند. سارقین با جدا کردن موتور، باتری و سایر قطعات ارزشمند و گران ریسک پیدا کردن ماشین را کم می کنند. بنابراین بهتر است در اولین فرصت به اوراق چی های اطراف شهر برویم و مشخصات خودرو را با آن ها در میان بگذاریم. همچنین می توان برای رفتن به سراغ اوراق چی ها می توان از پلیس هم کمک گرفت. برای اطلاع از انواع مدل های ردیاب می توانید به صفحه ردیاب obd مراجعه کنید.

چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم

پیش از سرقت، خودرو را جی پی اس ضد سرقت مجهز کنید

تمامی روش هایی که تا کنون برای پیگیری سرقت گفتیم، مشکلات خاص خود را دارند. برای مثال در برخی موارد سارقین بسیار سریع عمل می کنند و در کمتر از یک روز حتی موتور و اجزای جدا شده از بدنه را نیز به فروش می رسانند. در این مواقع سرعت عمل سارق بسیار بیشتر از مالک خودرو است. اما استفاده از جی پی اس خودرو بهترین روش برای جلوگیری و پیدا کردن خودرو مسروقه است.

چگونه با نصب جی پی اس می توان از سرقت ماشین جلوگیری کرد؟

باید بدانیم که نصب جی پی اس آسان ترین و مطمئن ترین راه پیدا کردن اتومبیل است. ردیاب خودرو با ماهواره های در حال گردش به دور زمین ارتباط دائمی دارد. به کمک این ارتباط دائمی در هر نقطه ای می توان مکان دقیق خودرو را تعیین کرد. در حقیقت با استفاده از ردیاب بدون هیچ محدودیتی می توان خودرو را زیر نظر گرفت. در صورت به سرقت رفتن خودرو نیز به کمک اپلیکیشن یا یک پیامک می توان موقعیت دقیق خودرو را شناسایی کرد. جالب است بدانید برخی ردیاب های قابلیت های ویژه ای دارند. برای مثال اگر خودرو از محدوده ای مشخص خارج شود می توانند با پلیس تماس بگیرند و سرقت اتومبیل را گزارش کنند. همچنین به کمک ردیاب های پیشرفته می توان خودرو را از راه دور خاموش کرد.

جلوگیری از سرقت خودرو

آیا ردیاب بهترین راه حل ضد سرقت کردن اتومبیل است؟

در بین روش هایی که مطرح کردیم، استفاده از ردیاب بهترین راه پیدا کردن خودرو سرقتی است. ردیاب از پیشرفته ترین وسایل امنیتی است و به کمک ارتباط دائمی با ماهواره می توان امنیت اتومبیل را به راحتی تضمین کرد. در تمامی روش های امنیتی معمولا پس از سرقت اتومبیل کاری از دست مالک ساخته نیست اما با استفاده از ردیاب خودرو می توان پس از سرقت نیز اتومبیل را پیدا کرد و سارق را به دام انداخت.

پیش از به سرقت رفتن خودرو دست به کار شوید

رعایت نکات امنیتی به همراه استفاده از آخرین فناوری های ضد سرقت مثل ردیاب می توان اتومبیل را ما از گزند سارقین محفوظ بدارد. از طرف دیگر حتی در صورت سرقت به راحتی می توان اتومبیل خودمان را پیدا کنیم. در انتهای مقاله پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع جی پی اس با شماره های اعلام شده در سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی پاسخگوی سوالات شما هستند.

سوالات متداول

بهترین راه جلوگیری از سرقت خودرو چیست؟

برای جلوگیری از سرقت خودرو و همچنین پیگیری خودرو سرقتی بهترین راه ممکن خرید ردیاب خودرو است. 

ردیاب خودرو ابزار امنیتی بهتری است یا دزدگیر و قفل فرمان خودرو؟

ابزارهایی مانند قفل فرمان و یا قفل پدال تنها وسیله هایی برای پیشگیری از سرقت خودرو هستند و در صورتی که خودرو شما ربوده شود دیگر کاربردی ندارند. اما با نصب ردیاب خودرو می تواند حیت در صورت سرقت هم برای پیدا کردن اتومبیل خود در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کنید.

چگونه خودروی خود را ضد سرقت کنیم؟

برای تامین امنیت خودرو و دارایی خود به بهترین روش ممکن توصیه می کنیم علاوه بر استفاده از وسایلی نظیر قفل فرمان، قفل پدال . یا دزدگیر اتومبیل، حتما به نصب ردیاب خودرو نیز بپردازید. بدین ترتیب خودروی شما به خوبی ضد سرقت می شود.