جی پی اس خودرو

با استفاده از ردیاب دام، از سرقت حیوانات جلوگیری کنیم

3284 بازديد
1399/05/26
ردیاب برای دام
کپی شد

 همیشه تامین امنیت از دغدغه های صاحبان حیوانات بوده است. از صاحبان حیوانات خانگی مثل سگ یا گربه تا کسانی که دام داری دارند همه به فکر تامین امنیت دارایی خود هستند. این مساله برای کسانی که صاحب احشامی مثل گاو یا گوسفند هستند جلوه ی ویژه تری دارد. در این مقاله می خواهیم به بررسی ردیاب برای گوسفندان و سایر احشام بپردازیم. در ادامه  همراه جی پی اس خودرو باشید.

ردیاب دام، جی پی اس تخصصی حیوانات برای دام داران

اگر با نحوه عملکرد ردیاب ماشین آشنا باشید، درک نحوه کار ردیاب دام بسیار ساده است. ردیاب دام دستگاه کوچکی است که انواع مختلفی دارد. این جی پی اس معمولا به شکل قلاده به حیوان متصل می شود. با کمک جی پی اس دام، دامدار می تواند در هر لحظه وضعیت احشام را رصد کند. در برخی از ردیاب های پیشرفته دام، امکان ثبت وضعیت سلامتی، تغذیه و حتی شیردهی نیز وجود دارد.

ردیاب دام

جلوگیری از سرقت و تامین امنیت ، کارکرد اصلی ردیاب دام

امنیت دام ها صرفا فیزیکی نیست. دام هایی مثل گاو یا گوسفند به راحتی بیمار می شوند. از آنجا که این دام ها به صورت گله ای نگه داری می شوند، امکان بیماری کل دام داری نیز بالاست. به همین دلیل استفاده از ردیاب های ویژه می تواند امنیت خاطر کاملی را برای دامداران فراهم کند. از طرف دیگر با توجه به قیمت بالای احشام، سارقین همیشه در کمین هستند تا در فرصت مناسب نیت پلید خود را اجرایی کنند. با این وجود در کنار سایر روش های امنیتی مثل استخدام نگهبان استفاده از یک ردیاب مناسب ویژه دام می تواند خیال دام داران را برای همیشه راحت کند. در ادامه به انواع ردیاب هایی که برای دام ها وجود دارند، می پردازیم.

ردیاب های قلاده ای، زیر پوستی و خورشید؛ 3 ردیاب اصلی برای دام ها

جی پی اس هایی موجود برای دام و احشام را می توان به سه دسته قلاده ای، زیرپوستی و خورشیدی تقسیم کرد. در ادامه هر یک از این ردیاب ها را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

1- ردیاب های قلاده ای، رایج ترین ردیاب برای احشام

ردیاب های قلاده ای به شکل یک گردن بند به حیوان متصل می شوند. این نوع از جی پی اس ها نصب راحتی دارند و می توان برای هر حیوانی از آن ها استفاده کرد. بسته به مدل این نوع ردیاب می توان مواردی مثل تغذیه، شیردهی و وضعیت سلامتی دام را نیز تحت نظر داشت. بسیاری از افرادی که حیوان خانگی دارند هم از این نوع جی پی اس حیوان استفاده می کنند. از این ردیاب می توان به عنوان جی پی اس برای گوسفندان، گاوها و سایر احشام استفاده کرد. 

جی پی اس مخصوص دامداری ها

2- ردیاب های زیرپوستی، به راحتی مخفی می شوند

امنیت ردیاب های زیرپوستی به نسبت جی پی اس های قلاده ای شکل بسیار بیشتر است. بیشتر استفاده ردیاب های زیرپوستی مربوط به حیوان وحشی و گران قیمتی است که برخی افراد از آنها نگه داری می کنند. برای مثل پرنده های زینتی یا وحشی مثل عقاب یا شاهین در دسته حیوانات گران قیمتی قرار می گیرند. برای دام ها نیز می توان از جی پی اس های زیرپوستی استفاده کرد. ردیاب های زیرپوستی دام فشار یا درد زیادی را به دام وارد نمی کنند.

به طوری که استفاده از ردیاب زیرپوستی به مراتب راحت تر از ردیاب قلاده ای حیوانات اهلی است. یکی از ویژگی های خوب ردیاب های زیرپوستی استفاده از تکنولوژی LBS است. این فناوری به کاربر اجازه می دهد تا حتی در نقاط کور مثل ارتفاعات هم بتواند حیوان را ردیابی کند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این فناوری به صفحه LBS ال بی اس چیست مراجعه کنید.

3- ردیاب های خورشیدی، تخصصی ترین ردیاب دام موجود در بازار

یکی از ایرادات که می توان به ردیاب های قلاده ای و زیرپوستی وارد کرد، مناسب نبودن برای همه احشام است. بسیاری از دام داران یا صاحبان احشام حیوانات مثل گوسفندان یا گاوها را به چراگاه می برند. معمولا این رفت و برگشت از مزرعه به چراگاه چند روزی طول می کشد. در این مدت ممکن است شارژ ردیاب به اتمام برسد. در این مواقع ردیاب خورشیدی دام می تواند یک انتخاب مناسب باشد. این ردیاب ها در زیر نور خورشید خود به خود شارژ می شوند.

جی پی اس برای گوسفندان

چه تعدادی ردیاب برای یک گله دام مناسب است؟

پس از بررسی انواع ردیاب، احتمالا این سوال در ذهن شکل می گیرد که به چه تعداد ردیابی برای یک گله نیاز داریم. پاسخ به این سوال به بودجه و اهمیت امنیت دام ها برای صاحب آن ها برمی گردد. اما به طور معمول برخی از دام ها بسته به نژاد ارزش بسیار بالایی دارند.

جی پی اس حیوانات و دام ها

بنابراین در این مواقع بهتر است برای تمامی گله جی پی اس تهیه شود. اما در دام داری های محلی که تعداد دام ها کمتر است می تواند از تعداد کمتری جی پی اس حیوانات استفاده کرد. در حقیقت در دام های محلی معمولا یک یا چند سگ وجود دارد که در جلو گله حرکت می کنند. در این مواقع می توان صرفا برای همان حیوان جی پی اس را تهیه کرد.

در خرید ردیاب مخصوص دام به چه نکاتی دقت کنیم؟

معمولا در خرید ردیاب دام، صاحبان احشام با سوالاتی مواجه می شوند که در ادامه برخی از نکات خرید ردیاب دام را مرور می کنیم. دقت به نوع جی پی اس مهم ترین نکته در خرید دزدگیر خودرو و ردیاب است. جی پی اس قلاده ای، زیرپوستی و خورشیدی هر کدام برای نیازی خاص طراحی شده اند. از طرف دیگر برخی جی پی اس ها امکانات ویژه ای مثل ضد آب بودن یا پشتیبانی در نقاط کور را ارائه می دهند که بهتر است به آن توجه کنیم. همچنین خدمات پشتیبانی در خرید ردیاب مخصوص اهمیت زیادی دارد. معمولا دستگاه های ردیاب پیچده هستند و در صورت خرابی حتما باید به متخصص رجوع کرد. 

خرید ردیاب دام از جی پی اس خودرو

قیمت ردیاب دام چقدر است؟ 

قیمت ردیاب دام بسته به ویژگی های دستگاه متفاوت است. در حقیقت برخی از انواع جی پی اس حیوانات امکانات و عملکرد فوق العاده ای دارند. همین مساله باعث شده که قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر ردیاب ها داشته باشند. حدود قیمتی ردیاب دام تقریبا از نزدیکی یک میلیون تومان شروع می شود. البته ردیاب های ارزان تری نیز وجود دارند که می توانند امنیت کامل دام ها را تامین کنند. 

ردیاب دام از دامداری تا آزمایشگاه های علمی

در انتهای مقاله می خواهیم به یک کاربرد دیگر ردیاب دام ها اشاره کنیم. جی پی اس های مخصوص دام برای آزمایش های علمی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال در هنگام آزمایش یا مراقبت از حیوانات بر روی آن ها یک جی پی اس نصب می شود تا در هنگام آزاد سازی بتوان رفتار پرنده را زیر نظر داشت. به همین دلیل کاربرد ردیاب حیوانات صرفا تامین امنیت برای دام ها نیست و بسیاری از محققان نیز از آن استفاده می کنند. 

خرید ردیاب دام از ایران رهیاب 

در این مقاله به بررسی ردیاب دام پرداختیم. گفتیم که بسیاری از افراد از جی پی اس برای گوسفندان، گاوها و سایر احشام خود استفاده می کنند. همچنین به کاربردها و فواید ردیاب دام نیز اشاره کردیم. در انتهای مقاله یک پیشنهاد ویژه داریم. شما می توانید برای ردیاب برای گوسفندان، گاوها و سایر احشام با جی پی اس خودرو تماس بگیرید. محصولات با کیفیت جی پی اس خودرو می تواند خیال شما را از بابت امنیت دام ها راحت کند. همچنین تمامی محصولات ما دارای پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. شماره 28426383 – 021 راه ارتباطی شما با کارشناسان فروش ایران رهیاب است. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

سوالات متداول مشتریان

01ردیاب دام چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب دام برای استفاده و محافظت از انواع دام مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک ردیاب دام می توان امنیت احشام را به خوبی تامین کرد. از جی پی اس دام به عنوان ردیاب برای گوسفندان، سگ ها و سایر حیوانات نیز استفاده می شود. 

02ردیاب دام برای چه کسانی مناسب است؟

صاحبان دامداری های بزرگ و متوسط به دلیل حفاظت از تعداد زیادی دام بیشتر به از ردیاب دام استقبال کرده اند. ردیاب دام می تواند امنیت کامل پرورش دام ها را به همراه داشته باشد. 

03قیمت ردیاب دام چقدر است؟

قیمت ردیاب دام بسته به نوع امکانات و ویژگی های دستگاه متفاوت است. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت دقیق ردیاب دام با شماره 28426383 – 021 تماس حاصل کنید. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4.4 از 13 رای

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام وقت به خیر. این ردیاب فقط مختص دام‌ هاست؟ برای حیوانات خانگی چه پیشنهادی میدین؟ یک ردیاب خوب و مطمئن میخوام

    1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

      با سلام و وقت به خیر دوست عزیز. بله این ردیاب مختص دام است. برای حیوانات خانگی پیشنهاد ما به شما خرید جی پی اس حیوانات است. این ردیاب به شکل یک قلاده دور گردن حیوان قرار می‌گیرد. ردیاب قلاده ای با اتصال به دور گردن حیوانات اهلی یا وحشی می تواند موقعیت دقیق و لحظه‌ای حیوان خانگی تان را به شما نمایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02128426383 تماس بگیرید. کارشناسان فروش ما پاسخگوی سوالات شما هستند. موفق باشید.