مختل کننده جی پی اس خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

مختل کننده جی پی اس خودرو

در سال های اخیر به دلیل افزایش دغدغه های امنیتی استفاده از جی پی اس ها افزایش یافته است. در میانه استقبال فراگیر مردم برخی افراد هم به سراغ مختل کننده جی پی اس می روند. در این مقاله می خواهیم با یکدیگر مختل کننده جی پی اس را بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم در ادامه بررسی دستگاه ضد جی پی اس همراه جی پی اس خودرو باشید.

دستگاه مختل کننده جی پی اس چیست؟

پیش از اینکه به سراغ ضد ردیاب یا جی پی اس برویم، به بررسی عملکرد جی پی اس می پردازیم. جی پی اس یک سیستم موقعیت یابی جهانی است که به کمک ارسال و دریافت مداوم سیگنال قادر به تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی است. این دستگاه با کمک ماهواره و ایستگاه های پردازش سیگنال زمینی توانایی تعیین موقعیت و ثبت اطلاعات را دارد. معمولا یکی از کاربردهای ردیاب در اتومبیل است و قیمت جی پی اس خودرو بسته به نوع کاربری متفاوت است.

دستگاه ضد جی پی اس خودرو

حال که با نحوه کار GPS آشنا شدیم به سراغ عملکرد مختل کننده جی پی اس خودرو می رویم. مختل کننده یا دستگاه ضد ردیاب ماشین وسیله ای کوچک است که بر روی فندک ماشین نصب می شود. این دستگاه بدون باتری کار می کند. کار اصلی دستگاه ضد جی پی اس ارسال مداوم پارازیت بر روی ردیاب خودروست. با ارسال پارازیت عملا ارتباط جی پی اس با ماهواره دچار اختلال می شود.

چگونه می توان از دستگاه ضد جی پی اس خودرو استفاده کرد؟

دستگاه ضد جی پی اس از یک تراشه کوچک GPS استفاده می کند. کار این تراشه بر خلاف دستگاه جی پی اس ایجاد اختلال در فرآیند موقعیت یابی است. جی پی اس کوچک قرار گرفته در مرکز ضد ردیاب با ارسال سیگنال فرآیند مکان یابی را دشوار می کند. به عبارت دیگر این دستگاه جی پی اس را به اشتباه می اندازد. کار با این دستگاه اصلا سخت نیست و کافی است دستگاه را در جای مناسب قرار داده و آن را فعال کنیم.

دستگاه ضد جی پی اس و ردیاب خودرو

دستگاه ضد جی پی اس برای چه کسانی کاربرد دارد؟

شاید بتوان کاربرد امنیتی را مزیت بزرگ دستگاه ضد ردیاب خودرو بدانیم. افراد نظامی مثل پلیس ها از این دستگاه برای مخفی نگه داشتن موقعیت خود در مواقع حساسی مثل عملیات های سری استفاده می کنند. برخی از افراد هم احساس می کنند به کمک دستگاه ضد جی پی اس می تواند حریم شخصی آن ها را حفظ کند. برخی افراد سود جو با نیات پلید هم از ضد جی پی اس استفاده می کنند. برای مثال سارقین خودرو از این دستگاه برای ایجاد اختلال در فرآیند موقعیت یابی بهره می برند.

دستگاه ضد جی پی اس خودرو چیست

آیا استفاده از دستگاه ضد جی پی اس خودرو قانونی است؟

با توجه به کاربردهای محدود این دستگاه باید بر این نکته تاکید کنیم که استفاده از ضد جی پی اس در همه موارد قانونی نیست. در حقیقت دستگاه ضد جی پی اس گاهی در امواج رادیویی و الکترونیکی مثل موبایل هم اختلال ایجاد می کند. به همین دلیل اگر قصد خرید این دستگاه را دارید بهتر است درباره محدودیت های خرید و استفاده از جی پی اس تحقیق کنید.

آیا می توان از هر فاصله ای جی پی اس خودرو را از کار انداخت؟

برای استفاده از دستگاه ضد جی پی اس باید حداقل در فاصله 5 متری سوژه مورد نظر باشد. در حقیقت برد ضد جی پی اس ها در بهترین حالت 5 متر است و نمی توان از فاصله دور اختلالی در علمکرد جی پی اس ایجاد کرد. به همین دلیل ضد جی پی اس های خودرو در درون اتومبیل قرار می گیرند تا به درستی کار خود را انجام دهند.

خرید دستگاه ضد GPS

دستگاه ضد جی پی اس چه ویژگی هایی دارد؟

ساختار دستگاه ضد جی پی اس بسیار شبیه GPS های معمولی مثل جی پی اس مغناطیسی خودرو است. در حقیقت تفاوت جی پی اس با ضد ردیاب تنها در عملکرد آن است. برخی از ویژگی های ضد جی پی اس را در زیر به طور فهرست وار مرور می کنیم.

  • بدون نیاز به اتصال به برق یا استفاده از باتری
  • حداکثر برد 5 متری ضد جی پی اس
  • کم وزن با اندازه کوچک و قابل استفاده در تمامی محیط ها

از آنجا که کاربردهای ضد جی پی اس چندان عمومی نیست، نمی توان ضد ردیاب ها را به سادگی خریداری کرد. معمولا ضد ردیاب ها قیمت بالایی دارند و برخی ترجیح می دهند از روش های دیگر برای غیرفعال کردن ردیاب استفاده کنند.

آیا بدون استفاده از ضد ردیاب می توان کارایی جی پی اس را مختل کرد؟

برای از کار انداختن جی پی اس روش های مختلفی وجود دارد. معمولا قطع برق ردیاب ساده ترین راه حلی است که در این مواقع کارساز است. اگر ردیاب از نوع سیمی باشد و به خوبی مخفی نشده باشد می توان مکان آن را پیدا کرد و ردیاب را از کار انداخت. البته این روش در ردیاب های غیر سیمی مثل ردیاب شخصی یا  جی پی اس حیوانات کاربرد زیادی ندارد. برخی از ردیاب ها نیز به سیستم هشدار مواجه هستند که اگر شخصی قصد دستکاری در ردیاب را داشته باشد، به کاربر هشدار می دهد.

دستگاه ضد ردیاب و جی پی اس

آیا استفاده از ضد جی پی اس به سلامتی کاربر آسیب می زند؟

کاربرد اصلی ضد جی پی اس ها ارسال پارازیت برای اختلال در ردیاب است. قطعا استفاده مداوم از این دستگاه بر روی عملکرد کسانی که در نزدیک آن هستند تاثیر منفی دارد. معمولا افرادی که در معرض انواع پارازیت و سیگنال هستند در خطر بروز سرطان قرار می گیرند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر درباره جی پی اس ها به صفحه جی پی اس ارزان قیمت مراجعه فرمایید.

آیا واقعا به خرید ضد جی پی اس نیاز داریم؟

در پایان مقاله باید بر این نکته تاکید کنیم که ضد جی پی اس کاربردهای محدودی دارد. در مواقعی که نیازی به این دستگاه نداریم تهیه کردن آن می تواند هزینه و محدودیت های زیادی را به ما تحمیل کند. پیشنهاد می کنیم قبل از تهیه ضد ردیاب حتما با یک کارشناس مشورت کنید. در انتها پیشنهاد می کنیم برای خرید ردیاب خودرو با شماره های اعلام شده در سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا
سوالات متداول

ضد ردیاب خودرو چیست؟

دستگاه مختل کننده یا ضد ردیاب خودرو، دستگاهی کوچک است که از آن برای از کار انداختن ردیاب خودرو استفاده می شود. 

مختل کننده جی پی اس خودرو چگونه عمل می کند؟

مختل کننده جی پی اس با ارسال سیگنال های غلط در فرآیند ردیابی اختلال ایجاد می کند. با وجود این سیگنال ها فرآیند ردیابی دشوار می شود و جی پی اس از کار می افتد. 

استفاده از ضد ردیاب قانونی است؟

از آنجا که ضد جی پی اس کاربردهای محدودی دارد و استفاده از آن چندان مرسوم نیست.  استفاده از ضد ردیاب در جهت آسیب زدن به دیگران جرم محسوب می شود. 

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *