چگونه بهترین ردیاب خودرو را انتخاب کنیم؟

بهترین ردیاب خودرو

معمولا کسانی که قصد خرید ردیاب دارند، در انتخاب جی پی اس مناسب سردرگم می شوند. ویژگی هایی مثل سیمی یا غیر سیمی بودن، برد ردیاب و قیمت باعث سخت تر شدن انتخاب می شود. پرسش های زیادی درباره خرید یک جی پی اس خوب وجود دارد. سوالاتی که در این مقاله می خواهیم به آن پاسخ دهیم و با یکدیگر ویژگی های بهترین ردیاب خودرو را بررسی کنیم. تا انتهای مقاله همراه جی پی اس خودرو بمانید.

جی پی اس خودرو چیست؟

سیستم موقعیت یابی جهانی پس از موفقیت های اولیه در صنایع نظامی وارد صنعت خودرو سازی شد. جی پی اس خودرو دستگاه کوچکی است که با ماهواره های در حال گردش به دور مدار زمین ارتباط دارند. تجزیه و تحلیل سیگنال های ارسالی باعث تعیین موقعیت دقیق اتومبیل می شود. این تعیین موقعیت به وسیله پردازش داده ها بین  12 ماهواره و ایستگاه های زمینی صورت می گیرد.  

بهترین ردیاب خودرو

شرکت های آمریکایی اولین خودروسازانی بودند که از جی پی اس ماشین استفاده کردند. در سال های اخیر استفاده از این وسیله در اتومبیل ها بیشتر شده است. تنوع و تعداد بالا انتخاب جی پی اس را سخت می کند. در ادامه ویژگی هایی یک ردیاب خوب را بررسی می کنیم.

در خرید بهترین ردیاب خودرو به چه ویژگی هایی باید توجه کنیم؟

معمولا در خرید وسایل الکترونیکی و پیشرفته قیمت فاکتور اصلی است. اما در خرید جی پی اس باید پارامترهای مهمی دیگری را هم مورد توجه قرار دهیم که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

ظرفیت باتری در هنگام خرید اهمیت دارد

میزان نگه داری باتری در جی پی اس اهمیت زیادی دارد. باتری قلب تپنده موقعیت یاب است و اگر می خواهید ردیاب تهیه کنید به ظرفیت باتری توجه کنید. بیشتر ردیاب ها مثل جی پی اس مغناطیسی خودرو نیاز به شارژ دوره ای باتری دارند. معمولا 450 میلی‌آمپر حداقل ظرفیتی یک جی پی اس است. در انتخاب ردیاب با کمک فروشنده می توانید ردیاب های بهتری هم انتخاب کنید.

بهترین ردیاب خودرو در بازار ایران

نکته دوم مربوط به باتری پشتیبان است. حتما در خرید ردیاب، جی پی اسی را انتخاب کنید که یک باتری پشتیبان داشته باشد. در برخی موارد که شارژ باتری تمام شده و فرصت شارژ دوباره فراهم نیست، باتری پشتیبان ردیاب را فعال نگه می دارد.

با توجه به نیاز تان جی پی اس بخرید

برخی افراد بدون توجه به نیازشان دست به انتخاب ردیاب می زنند، خریدهایی که بعدا منجر به پشیمانی می شود. برای مثال استفاده از جی پی اس خودرو هر چقدر هم که کوچک و راحت باشد، نمی تواند جای جی پی اس های شخصی را بگیرد. به همین دلیل قبل از اقدام به خرید انتظارات و نیازتان را مشخص کنید. برای مثال اگر می خواهید جی پی اسی برای خودروهای سنگین بخرید طبیعتا باید به سراغ مدل های خاص از جی پی اس ماشین برویم.

چگونه یک ردیاب مناسب انتخاب کنیم

گارانتی و خدمات پس از فروش در مواقع اضطراری به کار می آیند

در هنگام خرید بهتر است شرکتی را انتخاب کنیم که تا مدتی خدمات پس از فروش و گارانتی ارائه دهد. در هنگام خرابی جی پی اس یا حتی هنگام نصب این ضمانت به کار می آید. مسیریابی که گارانتی و خدمات مناسبی نداشته باشد، در مواقع ضروری خریدار را با دردسر مواجه می کند.

در انتخاب اپلیکیشن ردیاب دقت کنید

اپلیکیشنی که بر روی گوشی کاربر نصب می شود، پل ارتباط بین خریدار و ردیاب است. بنابراین دقت کنید که اپلیکیشن ردیاب انتخاب شده برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس موجود باشد. همچنین هنگام خرید حتما چند دقیقه ای با اپلیکیشین کار کنید. برخی اپ ها گزینه های زیادی دارند و ممکن است کاربر هنگام کار با آنها سردرگم شود.

قیمت مناسب ویژگی دیگر یک جی پی اس خوب است

همان طور که انتظار می رود قیمت نقش مهمی در انتخاب جی پی اس دارد. اگر نگاهی واقع بینانه داشته باشیم هزینه جی پی اس در حقیقت سرمایه گذاری برای حفظ امنیت است. بنابراین توصیه می کنیم یک بودجه معقول را برای خرید جی پی اس اختصاص دهید.

بهترین ردیاب خودرو

در انتخاب بهترین ردیاب خودرو ایرانی، مدل مناسب را انتخاب کنید

ردیاب های خودرو را می توان به دو نوع سیمی و غیر سیمی تقسیم کرد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. در بازار ایران نیز مدل های مختلفی از موقعیت یاب ها پیدا می شود. پیش از ادامه متن پیشنهاد می کنیم سایر نکات خرید ردیاب را در صفحه نکات خرید جی پی اس خودرو مطالعه کنید.

ردیاب های سیمی مستقیم از برق ماشین تغذیه می‌کنند

ردیاب های سیمی، موقعیت یاب هایی هستند که به طور مستقیم از برق خودرو استفاده می کنند. نصب این ردیاب ها کمی سخت تر از GPS های معمولی است اما مزایای زیادی دارند. برای مثال جی پی اس سیمی خودرو را می توان در داخل داشبورد و حتی کاپوت به خوبی مخفی کرد. از آنجاکه ردیاب های سیمی نیازی به شارژ ندارند، دیگر لازم نیست نگران باتری جی پی اس باشیم.

ردیاب های غیر سیمی در هر جایی نصب می شوند

مسیریاب های کوچک و قابل حمل از نوع غیر سیمی هستند. این جی پی اس ها در هر مکانی نصب می شوند. حتی در جی پی اس های موتورسیکلت نیز از ردیاب های غیر سیمی استفاده می شود. نصب راحت و سایر مناسب اصلی ترین مزیت این جی پی اس هاست.مسیریاب های شخصی مثل جی پی اس همراه سالمند نیز در دسته موقعیت یاب های بی سیم قرار می گیرند. فقط  این جی پی اس ها نباید در مکان هایی مثل نزدیک لوله اگزوز نصب نشود.

بهترین ردیاب خودرو

خرید بهترین ردیاب خودرو

نمی توان به طور قطع بهترین ردیاب خودرو موجود در بازار را معرفی کرد. در حقیقت همان طور که در این مقاله هم گفتیم توجه به ویژگی های کیفیت، قیمت و انتظار خریدار جی پی اس مناسب را مشخص می کند. توجه به نکاتی که در این یادداشت به آن اشاره کردیم می تواند به شما در خرید ردیاب مناسب کمک کند. 

در پایان پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید ردیاب با شماره های اعلام شده در سایت جی پی اس خودرو تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا
پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *