سیستم ردیاب یا GPS ترکر چیست و چه امکاناتی دارد ؟

جی پی اس ترکر چیست؟

همه‌ی تکنولوژی‌هایی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنیم، پیشینه‌ای نظامی دارند. gps tracker یا ردیاب یکی از فناوری‌هایی است که در گذشته انحصاراً در اختیار نیروهای نظامی آمریکا بود. موقعیت‌یابی ماهواره‌ای ابتدا در شرایط عملیاتی جنگی استفاده شد. به دلیل کاربردهای بسیار زیاد موقعیت‌یابی ماهواره‌ای این فناوری وارد سایر صنایع شد. یکی از کاربردهای معمول این مسیریاب استفاده آن در جی پی اس خودرو است. در این مقاله قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر به فناوری مسیریابی داشته باشیم. اطمینان داریم در صورت همراهی، تا پایان مقاله اطلاعات ارزشمندی کسب خواهید کرد.

ردیاب یا GPS ترکر چیست ؟

اولین مکان‌یاب جغرافیایی ماهواره‌ای در سال 1973 در وزارت دفاع آمریکا ساخته شد. این فناوری که در آن سال‌ها بسیار جلوتر از عصر خود بود برای مکان‌یابی نیروها و تجهیزات نظامی در عملیات استفاده می‌شد. درواقع تا پیش از ارسال اولین ماهواره‌ها به فضا، ایده ساخت جی پی اس وجود نداشت. زمانی که ماهواره‌ها در مدار قرار گرفتند، مهندسین هوا و فضا دریافتند به کمک سیگنال‌هایی که ماهواره آن را ارسال و دریافت می‌کند، می‌توان از موقعیت اشخاص و اشیاء مطلع شد.

تِرَکِر یا ردیاب چیست؟

با ساخت جی پی اس مشکلات موقعیت‌یابی برطرف شد. امروز استفاده از  gps های ماهواره‌ای گسترش پیدا کرده است. اشخاص، بنگاه‌های حمل‌ونقل، کشتی‌ها، آتش‌نشان‌ها و تقریباً همه کسانی که نیاز به موقعیت‌یابی دارند از دستگاه جی پی اس بهره می‌برند.

ردیاب مجهز به جی پی اس چگونه کار می‌کند؟

زمانی که ماهواره در مدار زمین می‌چرخد، به طور مداوم در حال دریافت و ارسال سیگنال‌های مخابراتی است. به کمک اطلاعات دریافتی از ماهواره می‌توان مکان دقیق فرد یا شیء را مشخص کرد. جالب است بدانید در زمانی که این مقاله را مطالعه می‌کنید، 24 ماهواره در 6 مدار مختلف در حال گردش به دور زمین هستند. 5 ایستگاه در مکان‌های مختلف کرده زمین وظیفه بررسی و تفسیر اطلاعات را بر عهده دارند. این اطلاعات شامل مکان و زمان دقیق شیء است.

خرید جی پی اس خودرو

برای ردیابی دقیق همواره باید اطلاعات 4 ماهواره با هم بررسی شود، بنابراین حرکت ماهواره ها با هم هماهنگ است و کمک می‌کند که مسیریاب و موقعیت یابی به درستی انجام شود.

جی پی اس چه امکاناتی به کاربر می‌دهد ؟

به کمک جی پی اس ترکر یا ردیاب می‌توان به اطلاعاتی نظیر مکان دقیق، تاریخچه مسیریابی، تعریف ناحیه امن دسترسی پیدا کرد. جی پی اس ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع انتخابی امکانات متنوعی را به کاربر ارائه می‌دهند. در یک تقسیم بندی کلی می‌توان موقعیت یاب ها را به دو دسته ردیاب‌های قابل‌حمل و نصبی تقسیم کرد.  مسیریاب های قابل‌حمل به دلیل کوچک بودن، کاربردهای بیشتری دارند.

از ردیاب های نیازمند هب نصب و سیم کشی معمولاً در خودروهای سواری، موتورسیکلت ها و یا حتیآتش‌نشانی و آمبولانس استفاده می شود. برای مثال جی پی اس شنود دار علاوه بر اطلاعات جغرافیایی می‌تواند صدا را نیز ضبط کند. نمونه دیگر جی پی اس دیاگ خودرو است که از انواع ردیاب های پیشرفته بوده و دارای قابلیتی می باشد که می‌تواند با یک پیامک برق خودرو شما را قطع کند و خودرو تا زمان ارسال مجدد پیامک روشن نشود.

جی پی اس چه کاربرد هایی دارد؟

جی پی اس چه کاربرد هایی دارد؟

فناوری جی پی اس امروزه تبدیل به یک ابزار کاربردی برای مصارف امنیتی شده است و در زمینه های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین کاربرد انواع جی پی اس در زندگی روزمره باید به جی پی اس کودک و سالمندان، ردیاب های شخصی، جی پی اس خودرو و حتی جی پی اس حیوانات اشاره کنیم. اما این تنها کاربرد انواع ردیاب ها نیست.

1-با کمک ترکر جی پی اس از دارایی و عزیزان خود محافظت کنید

ایمنی و حفاظت یکی از کارکردهای اصلی جی پی اس هاست. با نصب موقعیت یاب ماهواره‌ای بر روی ماشین می توان از سرقت آن جلوگیری کرد و در صورت دزدیده شدن خودرو به سرعت مکان یابی را انجام داد. به کمک موقعیت یاب جغرافیایی می توان از وضعیت مکانی افراد هم مطلع شد. این کاربرد خصوصاً برای کسانی که فرزند یا سالمندی در خانواده دارند بسیار مهم است.

استفاده از ردیاب برای سالمندان

کودکان و سالمندان از جمله کسانی هستند که به دلیل ضعف جسمانی و حواس‌پرتی ممکن است گم شوند یا در خطر قرار بگیرند. با استفاده از جی پی اس همراه سالمند می توان از سلامت عزیزان خانواده محافظت کرد.

2-جی پی اس ماهواره ای خودرو مصرف سوخت اتومبیل شما را کنترل می کند

به کمک جی پی اس ها می توان در سفرهای داخل و خارج شهر مسیریابی ایمنی را تجربه کرد. کارکرد اصلی مسیریابی ایمن در جاده‌هایی است که عملاً تمام ارتباط رادیویی قطع می شود. جی پی اس ها مسیر حرکت را ردیابی و آن را ثبت می‌کنند. ثبت و ضبط این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا از مصرف سوخت خودرو خود آگاه شویم.

طول و مدت مسیر به ما کمک می‌کند تا مطمئن شویم خودرو ما بهینه مصرف می‌کند. در واقع اینجا جی پی اس مثل یک مکانیک متخصص می‌تواند عیار مصرف سوخت ماشین را مشخص کند. اطلاعات ثبت‌شده در جی پی اس مثل وضعیت مصرف سوخت و خرابی‌ها، به شرکت‌های خودروساز هم کمک می‌کند تا بتوانند عمر خود را افزایش دهند.

بهینه سازی مصرف سوخت با استفاده از ردیاب خودرو

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات فنی و تخصصی درباره ردیاب های قابل حمل که در خودرو استفاده می شود به صفحه جی پی اس مخفی فندکی شنوددار مراجعه کنید.

3-GPS تمام اطلاعات خودرو شما را ثبت و ضبط می‌کند 

ثبت اطلاعات نظیر سرعت، رفتارهای پرخطر، ترمز کردن زیاد و تصادفات باعث می شود راننده خودرو اطلاعات کاملی از وضعیت رانندگی پیدا کند. به کمک جی پی اس خودرو می توان این اطلاعات را در زمان‌های دوره‌ای بررسی کرد. تفسیر این اطلاعات می‌تواند به رانندگان و خودروسازان کمک کند تا عادت‌های رانندگی بهبود یابند.

خرید جی پی اس خودرو

جی پی اس ترکر در یک نگاه

در پایان مقاله باید بر این نکته تأکید کنیم که کاربردهای جی پی اس ترکر صرفاً به مواردی که ما در متن اشاره کردیم محدود نیست و مکان‌یابی جغرافیایی در صنایع مختلف کاربرد دارد. ما در این مقاله تلاش کردیم تا نگاهی دقیق‌تر به سیستم موقعیت‌یابی جهانی داشته باشیم و امیدواریم این نوشته برای شما نیز مفید بوده باشد.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر درباره ردیاب‌های جی پی اس دار با شماره‌های اعلام‌شده سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما در بخش فروش و پشتیبانی تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. من دنبال جی پی اس تراکرز میگردم لطفا راهنمایی کنید

    1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

      سلام دوست گرامی
      برای خرید جی پی اس ترکر می توانید با شماره اعلام شده در سایت تماس بگیرید تا ثبت سفارش و اطلاعات لازم در اختیار شما قرار داده شود.