ردیاب کودکان و همه چیز درباره‌ آن

ردیاب کودک

ردیاب کودکان یکی از ضروری ترین ردیاب ها برای خرید است. همانطور که بچه‌ها رشد می‌کنند و بزرگتر می‌شوند، آنها بیشتر و بیشتر کنجکاو می‌شوند و ممکن است به دلیل سر به هوایی شروع به گم کردن راه و خارج شدن از مسیر در اینجا و آنجا بکنند، مخصوصاً زمانی که شما به مسافرت می‌روید. برای والدین گم کردن فرزندشان و ندانستن اینکه او کجاست می‌تواند یک کابوس باشد.

در عین حال امکان ندارد که شما همیشه تمام توجه‌تان را به فرزندنتان متمرکز کنید و یا همیشه در تمام لحظه‌ها او را نزدیک خودتان نگه دارید. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی GPS ردیاب کودکان برای حل این مشکل والدین اختراع شده است.

ردیاب کودکان چیست؟

GPS یا ردیاب کودکان وسیله‌های ردیابی با اجزای سبک برای راحتی کاربران کودک و نوجوان است.

تا به امروز ردیاب کودکان در بسیاری از اشکال و اندازه‌ها تولید شده است. این وسیله می‌تواند یک ساعت ردیاب دارای GPS یا یک ردیاب بچه‌ کوچک باشد که می‌تواند به لباس‌ها، کفش‌ها یا کیف‌های بچه‌ها وصل شده یا به جایی آویزان شوند. با این حال، اکثر آنها دارای زنگ‌ها و سوت‌های مشابه برای تماس‌های دو طرفه و پیام‌های متنی برای شمارنده‌های گام و حتی دکمه‌های ترس هستند.

ردیاب کودکان می‌تواند به والدین کمک کند تا در صورت گم شدن و منحرف شدن از مسیر (گم کردن راه) فرزندان خود را بلافاصله پیدا کنند. همچنین جی پی اس کودکان می‌تواند هنگامی که یک کودک دزدیده شد محل حضور او را نشان دهد.

 

ردیاب کودکان چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه از تکنولوژی GPS استفاده می‌کند، به یک شبکه ماهواره‌ای در فضا برای مشخص کردن مکان یک شیء روی زمین وصل می‌شوند. ماهواره اطلاعات را از طریق سیگنال انتقال می‌دهد و این اطلاعات توسط گیرنده‌ی GPS دریافت می‌شود. با استفاده از اطلاعات ارسال شده، دستگاه GPS مکان دقیق کاربر را تعیین می‌کند.

ردیاب GPS توسط شرکت‌های مختلف به عنوان خدماتی اضافه شده به خرید یک دستگاه GPS ارائه می‌شود. والدین فقط باید به این شرکت‌ها آبونه شوند و هزینه‌ی ماهانه را پرداخت کنند تا از خدمات استفاده کنند و بتوانند بچه‌های خود را ردیابی کنند.

پس از روشن شدن دستگاه، می‌توان آن را به وسایل یا لباس بچه متصل کرد، سپس سیستم ردیابی GPS شروع به نظارت حرکت او در چندین مرحله می‌کند.

ردیاب کودک
ردیاب کودک

چه انتظاراتی از ردیاب کودکان وجود دارد؟

بسته به انواع دستگاه ردیابی GPS که شما می‌خرید، برخی از ارائه دهندگان ردیابی نامحدود را ارائه می‌دهند در حالی که برخی دیگر محدودیت‌هایی را برای تعدادی از موارد استفاده از دستگاه برای ردیابی افراد تعیین می‌کنند.

معمولاً اطلاعات ردیابی از طریق اینترنت می‌تواند قابل دسترسی باشد یا شما می‌توانید یک برنامه‌ی ردیابی مخصوص شرکت تولید کننده‌ی GPS را به کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود نصب کنید. همچنین ممکن است یکی از این گزینه‌ها را به دلخواه خودتان انتخاب کنید و از شرکت اطلاعات ردیابی مورد نیاز خود را بخواهید.

بسیاری از سیستم‌های ردیاب گزارشات اختیاری در فعالیت دستگاه ردیاب ارائه می‌دهند، اما ردیاب زمان واقعی (همان لحظه) نیز در دسترس است. با این تفاوت که گزینه‌ی دوم گرانتر است.

والدین می‌توانند از GPS برای ردیابی کودکان به منظور یافتن موقعیت مکانی یک کودک گم شده استفاده کنند. دستگاه ردیاب قادر به یافتن آدرس واقعی یک فرد است. والدین می‌توانند موقعیت مکانی را با استفاده از نرم افزار ردیاب مشاهده کنند یا به شرکت تولید کننده‌ی ردیاب درخواستی برای دریافت جزئیات ردیاب ارسال کنند.

شاید بچه‌های بزرگتر با استفاده از یک دستگاه ردیاب مخالفت کنند. با این وجود، ردیاب GPS  کودکان یک ابزار مفید برای والدین با بچه‌های کوچک است.

منبع: pcworld   trackimo

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. باسپاس
    هزینه GPS چقدر است ؟ آیا امکان قطعی وجود دارد یا از تکنولوژی بسیار پیشرفته برخوردار است ؟