راهنمای خرید دزدگیر و جی پی اس هوشمند خودرو

راهنمای خرید دزدگیر ماهواره ای

صدای آژیر خودرو همیشه در دل رانندگان ترس می‌اندازد. ممکن است شما هم تا به حال با شنیدن آژیر کشیدن خودرو سراسیمه به محل ماشین رفته و آن را چک کرده باشید. احتمالا در این لحظه فکر ‌می‌کنید که دزدگیر کافی نیست و نیاز به یک وسیله بهتر و مطمئن‌تر دارید.  احتمالاً ممکن است جستجو و پرسش از متخصصین شما را به خرید جی پی اس ترغیب کند. اما ضد سرقت یا دزدگیر جی پی اس دار چیست؟ این دستگاه چطور کار می‌کند و چطور می‌تواند به راننده‌ها کمک کند؟ در ادامه با جی پی اس خودرو همراه باشید.

ضد سرقت یا دزدگیر جی پی اس دار چیست؟

زمانی که به آسمان نگاه می‌کنیم چیزهای مختلفی مثل پرنده‌ها، هواپیما و ابرها را می‌بینیم. اما اگر قابلیت چشم انسان برد بالاتری داشت می‌توانستیم ماهواره‌های در حال گردش به دور مدار زمین را ببینیم. دزدگیر جی پی اس دار ماهواره ای درواقع دستگاهی است که می‌تواند برخلاف ما ماهواره‌ها را ببیند و با آن‌ها ارتباط داشته باشد. البته این مشاهده و ارتباط به‌وسیله فرکانس‌ها اتفاق می‌افتد.

مهمترین نکات برای خرید ضد سرقت خودرو

هر ضد سرقت ماهواره ای به‌وسیله سیم‌کارت 3G که در آن وجود دارد توانایی ارتباط با ماهواره را دارد. این نوع از موقعیت‌یاب ها به تکنولوژی GSM مجهز هستند که با ارسال و دریافت مداوم سیگنال‌ها اطلاعات زیادی را پردازش می‌کنند. این اطلاعات شامل طول و عرض جغرافیایی، تاریخ و ساعت، سرعت حرکت و ارتفاع از ردیاب است.

به دلیل استفاده از سیم‌کارت درست مانند زمانی که با دوست خود صحبت می کنید، می‌توانید با ردیاب هم ارتباط داشته باشید. برای مثال زمانی که خودرو شما روشن شود یا شخصی سعی کند به بدنه آن آسیب بزند ردیاب یک پیامک برای شما ارسال می‌کند.  تمامی دزدگیرهای جی پی اس مجهز به اپلیکیشن موبایلی هستند و به کمک برنامه نصب‌شده بر روی گوشی تلفن همراه می‌توان دستوراتی را به خودرو داد.

راهنمای خرید دزدپیر ماهواره ای ردیاب دار

مثلاً اگر ماشین شما سرقت شد ردیاب به‌طور اتوماتیک با پلیس تماس بگیرید و دزدیده شدن اتومبیل را گزارش دهد. به دلیل قابلیت‌های زیاد ردیاب های ضد سرقت، از موقعیت یاب ها فقط در ماشین‌ها استفاده نمی‌شود. نمونه دیگری از GPS های ضدسرقت، جی پی اس ردیابی افراد است که برای اطمینان از سلامتی کودکان و سالمندان مورد استقبال مورد استفاده قرار می گیرد. 

5 قطعه مهم در ضدسرقت یا دزدگیر جی پی اس دار

حالا که با نحوه کار موقعیت‌یاب های ماهواره ای آشنا شدیم در این بخش از مقاله می‌خواهیم نگاهی دقیق‌تر به این ردیاب‌ها داشته باشیم و اجزا آن را از نزدیک بررسی کنیم.

تراشه جی پی اس ردیاب وظیفه ارتباط با ماهواره را دارد

تراشه GPS اصلی‌ترین قطعه در دستگاه ردیاب است. این تراشه در دل بدنه قرارگرفته است و از طریق سرپیچ موجود در مسیریاب با آنتن جی پی اس در ارتباط است. اهمیت این قطعه وقتی مشخص می‌شود که بدانیم وظیفه دریافت و ارسال اطلاعات به ماهواره را بر عهده دارد.

کاربرد دزدگیر ماهواره ای خودرو

تراشه GSM سرقت ماشین را به راننده اطلاع می‌دهد

ارتباط ردیاب با مالک خودرو بر عهده تراشه جی اس ام است. این تراشه به کمک سیم‌کارتی که  در بدنه ردیاب کار گذاشته می شود ، وظیفه ارتباطی را به خوبی انجام می‌دهد. در سیم‌کارت کار گذاشته‌شده می‌توان به کمک اپلیکیشن تا 3 شماره مختلف را تعریف کرد تا در صورت وقوع پیشامد ناگوار جی پی اس وضعیت خودرو را گزارش کند.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم ردیاب‌ها صرفاً به اتومبیل‌ها محدود نیستند. برای مثال ردیاب حیوانات با کمک همین تراشه جی اس ام می‌تواند گم‌شدن یا دزدیده شدن حیوانات را به صاحب آن‌ها اطلاع دهد.

پردازنده ردیاب؛ مشخص‌کننده نحوه دریافت و ارسال اطلاعات ماهواره ای

همه‌ی ردیاب‌ها از یک زبان و استاندارد مشخص برای نحوه دریافت و سیگنال‌های ماهواره ای استفاده نمی‌کنند. پردازنده ردیاب‌های ضدسرقت بر اساس برنامه‌ای که تولیدکننده برای آن مشخص کرده است درباره نحوه پردازش تصمیم می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال پردازنده تصمیم می‌گیرد که این اطلاعات به کدام ایستگاه مخابراتی ارسال شود و فاصله زمانی ارسال داده‌ها چگونه باشد.

دزدگیر ماهواره ای خودرو بهتر است یا ضد سرقت خودرو؟

باتری؛ تأمین‌کننده انرژی ردیاب ضد سرقت

تأمین انرژی ردیاب به عهده باتری آن است. این تأمین انرژی می‌تواند به‌صورت شارژی یا سیمی صورت بگیرد. باتری‌های شارژی در فواصل منظم زمانی نیاز به تجدیدقوا و شارژ مجدد دارند اما باتری‌های سیمی مستقیماً به باتری خودرو متصل می‌شوند.

مدار صوتی؛ صدای موقعیت‌یاب ماهواره ای

علاوه بر ارسال پیامک ردیاب با کمک صدای ضبط‌شده می‌تواند با شماره‌هایی که برایش تعریف‌شده است تماس بگیرد. مدار صوتی ضدسرقت ماهواره ای علاوه بر تماس در شرایط اضطراری اگر به میکروفن هم مجهز باشد می‌تواند صدای محیط را نیز ضبط کند. به ردیاب‌هایی که قابلیت ضبط صدا را داشته باشند اصطلاحاً ردیاب شنود دار هم می‌گویند.

چگونه دزدگیر جی پی اس دار ماهواره ای نصب و از آن استفاده کنیم؟

طریقه راه‌اندازی و استفاده از موقعیت‌یاب های ضد سرقت بسیار ساده است. با خرید جی پی اس از مراکز معتبر، آن‌ها یک اپلیکیشن بر روی گوشی شما نصب می‌کنند. پیش از نصب ردیاب در خودرو باید سیم‌کارت را از طریق شیار در مسیریاب نصب کنید.

خرید دزدگیر ماهواره ای خودرو

با نصب سیم‌کارت و از طریق اپلیکیشن می‌توانید شماره‌های تماس خود را برای ردیاب مشخص کنید و به‌طور کامل کنترل ردیاب را بر عهده داشت باشید. با کارگذاری ردیاب ضدسرقت در یک مکان مناسب بر روی خودرو و اطمینان از ارتباط صحیح اپلیکیشن و ردیاب کار به پایان رسیده است.

البته بهتر است از فروشنده درباره مکان مناسب نصب ضد سرقت سؤال کنید. چون ممکن است بسته به نوع خودرو همیشه یکجا برای نصب ردیاب مناسب نباشد. پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن انواع ردیاب و کسب اطلاعات بیشتر درباره ضدسرقت های ماهواره ای به صفحه خرید جی پی اس ارزان مراجعه فرمایید.

نکته پایانی درباره ردیاب‌های ضد سرقت

در زمان خرید اتومبیل به‌هیچ‌وجه به دزدگیرها اکتفا نکنید. اتفاقات ناگوار هرروز پیش نمی‌آیند و گاهی فقط یک بی‌احتیاطی کوچک می‌تواند دارایی را که سال‌ها برای خریدش تلاش کرده‌ایم را بر باد دهد. دزدگیرهای ضد سرقت ماهواره‌ای به کمک سیستم‌های پیچیده امنیتی که در خود دارند می‌توانند امنیتی کامل را به شما هدیه دهند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ردیاب با شماره‌های اعلام‌شده در سایت جی‌پی‌اس خودرو تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی آماده ارائه اطلاعات و راهنمایی شما هستند.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علی فقیه پور

  سلام و وقت بخیر
  یک سوال داشتم شما ردیابی دارید که بشه مخفی اش کرد تو خودرو؟ من قصد خرید ردیاب دارم اما می خواهم یک جی پی اس خودرو مخفی بخرم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست گرامی
   اگر به صفحه جی پی اس مخفی فندکی مراجعه کنید می توانید با جی پی اس ها مخفی ما آشنا شوید. این جی پی اس ها به راحتی در داخل خودرو پنهان می شوند و عملکرد مناسبی هم دارند.

 2. امین آل مومن

  سلام وقت بخیر
  من قصد خرید ردیاب دارم اما می ترسم که سارقین بتوانند جی پی اس را پیدا کنند و از کار بندازند. چطور می شود ردیاب را در مکانی مناسب نصب کرد؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست گرامی
   اگر جی پی اس مناسبی مثل چی پی اس های سیمی که در بدنه خودرو پنهان می شوند را انتخاب کنید، به راحتی می توانید از شر سارقین در امان باشید.

 3. صادق پاسدار شهری

  سلام وقت بخیر
  من برای خرید جی پی اس ارزان قیمتی که کیفیت مناسبی داشته باشد نیاز به مشورت و کمک دارم. چطوری می تونم با شما ارتباط داشته باشم.؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست عزیز
   برای اطلاع و راهنمایی خرید جی پی اس خودرو با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

 4. امید عاشوری

  سلام وقت بخیر
  جی پی اس هایی که قابلیت سیم کارت دارند از چه سیم کارت هایی در داخل کشور پشتیبانی می کنند؟

  1. پشتیبانی جی پی اس خودرو

   سلام دوست عزیز
   جی پی اس های سیم کارت خور ارائه شده در جی پی اس خودرو از تمامی سیم کارت ها و اپراتورهای کشورمان پشتیبانی می کنند.