بهترین ردیاب خودرو و روش های انتخاب آن

بهترین ردیاب خودرو

 

بهترین ردیاب خودرو از نظر شما چه ردیابی است؟ ما در این مقاله به روش های پیدا کردن بهترین ردیاب خودرو می پردازیم.

در دنیای امروز دیگر دزدگیرهای خودرو مانند گذشته مورد استقبال مالکان خودرو نیست و اکثر آن‌ها قصد تجهیز خودروهای خود به سیستمی جز دزدگیرهای قدیمی را دارند. دلیل آن هم این است که دزدگیرهای سابق هنگامی که فاصله‌ کاربر با وسیله‌ نقلیه‌ خود زیاد باشد غیر قابل استفاده هستند. به همین دلیل امروزه سیستم‌های ردیاب خودرو بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بهترین ردیاب خودرو
بهترین ردیاب خودرو

چرا بین سیستم‌های ردیاب تفاوت وجود دارد؟

کاربرد اصلی سیستم ردیابی خودرو، تعیین مکان دقیق اتومبیل است. با این وجود، بین سیستم ردیابی باکیفیت و سیستم ردیابی بی‌کیفیت بسته به نحوه انتقال داده‌ها به سرور، نوع داده‌های منتقل‌شده و نحوه انتقال داده‌ها به کاربر، تفاوت وجود دارد.

تصمیم‌گیری در مورد انتخاب ردیاب متناسب با نیاز شماست، زیرا هر مدل دارای ویژگی‌های متفاوت است. نخستین سؤالی که باید در این رابطه به آن پاسخ دهید، این است که مناسب‌ترین مدل ردیاب برای استفاده من کدام است؛ به این معنی که من می‌خواهم برای چه منظوری از آن استفاده کنم و با توجه به نیازی که به آن دارید نوع مناسب خود را تهیه کنید.

ردیاب‌ها با توجه به نوع نیازی که به آن وجود دارد، به اقسامی طبقه‌بندی می‌شوند که عبارت است از:

– ردیاب حمل و نقل عمومی

– ردیاب خودروهای شخصی

– ردیاب خودروهای سازمانی

– ردیاب خودروهای حمل بتن آماده

– ردیاب خودروهای تانکر سوخت و تانکر آب

– ردیاب خودروهای یخچال‌دار

– ردیاب خودروهای سبک و سنگین حمل مسافر

– ردیاب ماشین‌آلات کشاورزی و راهسازی

 

بهترین ردیاب خودرو
بهترین ردیاب خودرو

چگونه بهترین ردیاب خودرو را انتخاب کنیم؟

زمانی که شما برای خرید ردیاب برای خودرویتان به فروشگاه‌های این محصول مراجعه کنید انواع و برندهای مختلفی از ردیاب برای ارائه به شما موجود است که هر کدام دارای امکانات متفاوتی است. هیچ کدام از این امکانات در عمل ملاک اصلی انتخاب نیست؛ اما آنچه برای انتخاب یک ردیاب باید مورد توجه قرار بگیرد توجه به دو ویژگی است که باید ردیاب دارای آن‌ها باشد؛ نخست باتری پشتیبان قدرتمند و دوم نرم‌افزار ردیابی مطمئن و حرفه‌ای؛ اما باتری پشتیبان با ظرفیت مناسب و نرم‌افزار مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

باتری پشتیبان مناسب در ردیاب به این معناست که ردیاب مورد نظر شما باید یک  باتری با ظرفیت حداقل 450 میلی‌آمپر داشته باشد تا چنانچه خودروی شما به سرقت رفت اگر سارقان سر باتری خودرو را برداشتند به میزان مطمئن دستگاه روشن بماند و به سرعت خاموش نشود تا بتوان آن را ردیابی کرد. اگر ظرفیت باتری کمتر از این مقدار باشد در صورتی که سارقان این کار را بکنند دستگاه به سرعت خاموش خواهد شد و قابل ردیابی نیست. بحث دوم نرم‌افزار ردیابی مطمئن است. فروشندگانی که ردیاب می‌فروشند، در کنار آن نرم‌افزار ردیاب نیز دارند. برای آن‌که از معتبر بودن نرم‌افزار ارائه‌شده اطمینان حاصل کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

آیا نرم‌افزار در اپل‌استور و فروشگاه گوگل‌پلی موجود است؟

اگر موجود نبود توصیه می‌کنیم آن را نخرید زیرا به این معناست که این شرکت نتوانسته است از لحاظ فنی و امنیتی مجوزهای لازم را کسب کند و در این فروشگاه‌ها عرضه شود. بنابراین به‌روزرسانی مرتب برای نرم‌افزار نیز موجود نخواهد بود.

دومین مورد بررسی قدرت نرم‌افزار است.

برای آن‌که قدرت نرم‌افزار مورد نظرتان را بسنجید از فروشگاه عرضه‌کننده آن درخواست کنید تست کارکرد نرم‌افزار را برای ردیابی زنده و همزمان سی اتومبیل برای شما نشان دهد تا قدرت سرورهای آن را بسنجید. اگر نرم‌افزار مربوطه نتواند این تست را انجام دهد مطمئناً آن نرم‌افزار ارائه‌شده کند و دارای عملکرد ضعیف است.

لازم است یادآوری شود تمامی ردیاب‌ها یک‌سری امکانات ازجمله خاموش یا روشن کردن خودرو از راه دور، هشدار باز شدن درها، دکمه اضطراری، شنود و… را دارند و تفاوت یک ردیاب ضعیف با ردیاب قوی تنها در ظرفیت باتری پشتیبان و قدرت نرم‌افزار آن هاست.

در این راستا توصیه می‌کنیم از فروشگاهی خرید کنید که نرم‌افزار اختصاصی ایرانی و فارسی را نیز داشته باشد زیرا اگر فروشگاهی سرور داخلی در کشور را نداشته باشد مشخص نیست که این فروشگاه بعد از مدتی فعالیت دیگر در ایران حضور داشته باشد و حتی در صورت حضور ممکن است اجازه دسترسی به سرور را ندهد.

 

یک ردیاب خودرو باید چه امکاناتی را ارائه دهد؟

یک ردیاب خودرو امکانات زیاد و متنوعی باید داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

– ردیابی آنلاین اتومبیل روی نقشه

– اعلام هشدار روشن و جابه‌جایی اتومبیل

– خاموش کردن خودرو از راه دور

– اعلام مسیرهای پیموده‌شده و نقاط توقف خودرو

– اعلام هشدار سرعت غیرمجاز 

– اعلام هشدار ضربه خوردن خودرو

– مکالمه دوطرفه با راننده خودرو

– اعلام رانندگی خطرناک (ترمز ناگهانی و…)

 

بهترین ردیاب خودرو
بهترین ردیاب خودرو

سازندگان ردیاب‌های خودرو موجود در بازار ایران چه کشورهایی هستند؟

ردیاب‌های موجود در بازار را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد:

– ردیاب‌های معتبر چینی

– ردیاب‌های متفرقه چینی با قیمت ارزان و بی‌کیفیت

– ردیاب‌های مونتاژشده در دوبی که به اسم اروپایی وارد ایران می‌شوند و قطعات آن‌ها، قطعات چینی بی‌کیفیت است

– ردیاب‌هایی که در ایران مونتاژ می‌شوند و قطعات آن‌ها از چین وارد شده است.

 

برای خرید بهترین ردیاب خودرو چقدر هزینه کنیم؟

یکی از مسائلی که برای خرید ردیاب اهمیت زیادی دارد، قیمت آن است. اگر به‌دنبال ردیاب باکیفیت هستید، توصیه می‌کنیم بیشتر هزینه کنید؛ ولی بهتر نتیجه بگیرید؛ به عبارت دیگر کیفیت را فدای قیمت ارزان نکنید. صرفه‌جویی چند هزار تومانی برای خرید ردیاب بی‌کیفیت ممکن است خطراتی مانند موارد زیر را در پی داشته باشد:

– خدمات پس از فروش مناسب ارائه نشود.

– ماژول‌های ارتباطی استاندارد نباشد و ارتباط دستگاه با سرور مرتب قطع و وصل شود و در نتیجه در زمان ضروری ردیاب کارایی لازم را نداشته باشد.

– یکی از دلایل ارزان بودن این دستگاه ارزان بودن تراشه‌ها و ماژول جی‌پی‌اس و ضعیف بودن آن‌هاست که در این صورت موقعیت خودرو را روی نقشه به اشتباه نشان می‌دهد.

– یکی از خطرات ردیاب‌های ارزان، وارد آوردن خسارت جبران‌ناپذیر به اتومبیل است. به‌طور مثال ایجاد اختلال در کامپیوتر مرکزی خودرو (ecu) یا از کار انداختن کیلومتر خودرو.

 

https://gpskhodro.com/

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
4.1 از 9 رای
پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *